Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Technika
Geriausio traktoriaus konkursas šiemet vyks internetu

Roma. Kasmet gegužę duodamas startas „Metų traktoriaus“ rinkimams, kai Europos žurnalistams traktorių gamintojai pristato konkurso kandidatus. Dėl koronaviruso pandemijos keičiama šių metų konkurso eiga ir terminai, daug nežinomybės ir dėl nugalėtojų skelbimo ceremonijos.

Nepaisant įtemptos ir daug neaiškumų keliančios situacijos dėl COVID-19, „Metų traktorių 2021“ renkantys 25 Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, žurnalistai pradeda šiais metais skaitmeninį konkursą – tam sukurta speciali bendravimo ir informacijos sklaidos internetinė platforma.

„Metų traktorius“ – svarbiausias žemės ūkio traktorių raidą ir pažangą atskleidžiantis konkursas, todėl jis negali nevykti. Tad, prisitaikydami prie situacijos, perkeliame jį šiemet į skaitmeninę erdvę – išnaudosime šiuolaikinių technologijų galimybes“, – per darbinį žurnalistų susitikimą internetu pabrėžė konkurso pirmininkas ir koordinatorius Fabijus Dzamaretis (Fabio Zammaretti).

Bioversija 2024 04 15 m7

Beje, prie naujos platformos kūrimo labai prisideda ir naujasis konkurso rėmėjas – padangas gaminanti kompanija BKT. Su ja pasirašyta ketverių metų rėmimo ir bendradarbiavimo sutartis. Lig šiol konkursą aštuonerius metus rėmė padangų gamintoja „Trelleborg“.

Šių metų konkursas kitoks ne tik dėl po visą pasaulį pasklidusio ir įprastą kasdienybę pakeitusio koronaviruso. Dar pernai žurnalistai patys siūlė galimus konkurso kandidatus, kviesdami kuo daugiau gamintojų įsitraukti į geriausio Europos rinkoje traktoriaus rinkimus.

Dar viena konkurso naujovė – naujų parametrų, tokių kaip susietumas (ryšys) ir tiksliojo ūkininkavimo technologijos, įtraukimas į pagrindinės „Metų traktoriaus“ kategorijos vertinimo sistemą. Pasak F. Dzamarečio, praplėsti vertinimo sistemą naujais parametrais būtina, nes traktorių technologijos populiarėja sparčiausiai ir įgyja vis didesnę reikšmę šiuolaikiniame žemės ūkyje. Naujovių laukia ir daugiau, jos bus paskelbtos kartu su finalininkų sąrašu.

Šiemet renkant „Metų traktorių“ komisijos nariams susitikti gyvai galimybės, matyt, nebus

Konkurso kandidatus ir jų svarbiausius techninius parametrus gamyklų atstovai turi pristatyti 15–20 minučių vaizdo prezentacijose iki birželio pradžios (paprastai tai vykdavo gegužės viduryje per gyvą susitikimą Italijoje). Remdamiesi gamintojų pateikta informacija žurnalistai išrinks konkurso finalo dalyvius.

Paprastai rugsėjį komisijos narius gamintojai pakviečia susipažinti ir išbandyti į finalą patekusius traktorius lauko bandymuose, tačiau šiemet greičiausiai tokia galimybė nebus sudaryta – geriausiam traktoriui išrinkti bus pasitelktos informacinės technologijos ir gamintojų atsiųsti vaizdo įrašai.

Kol kas neaišku, kada bus organizuojama nugalėtojų apdovanojimo ceremonija, kuri paprastai kas antrus metus vykdavo Bolonijoje (Italija) rengiamoje parodoje EIMA. Šiais sunkiai prognozuojamais metais tarptautinės parodos EIMA organizatoriai priėmė sprendimą lapkričio 11–15 d. pristatyti tik skaitmeninę parodos peržiūrą, o patį renginį perkelti į kitų metų vasario 3–7 dienas.

Kasmet vykstantis konkursas „Metų traktorius“ pirmą kartą surengtas 1998 m., pagrindinis jo organizatorius – italų žurnalas „Trattori“. Geriausią traktorių renka tarptautinė skirtingų Europos šalių žurnalistų, atstovaujančių įvairias žiniasklaidos priemones, tokias kaip specializuoti technikos ir žemės ūkio žurnalai, interneto svetainės, žemės ūkio televizijos laidos, komisija. Praėjusių metų pabaigoje prie komisijos prisijungė ir Turkijos atstovas.

Pernai parodoje „Agritechnica 2019“ svarbiausios kategorijos „Metų traktorius 2020“ nugalėtoju išrinktas Fendt 942 Vario. Geriausiu standartiniu traktoriumi pripažintas Fendt 314 Profi+,o geriausiu specialiosios paskirties – New Holland T4.110N. Praėjusiais metais įsteigtos naujos kategorijos „Tvarus traktorius“ titulas atiteko gamtinėmis dujomis varomam New Holland T6.180.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos