Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Technika
Geriausiam jaunajam automechanikui žemės ūkio technika kojos nepakišo „Ką pasėsi... 2023“

Akademija (Kauno r.). Dešimtą kartą organizuoto nacionalinio profesinio meistriškumo konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas 2023“ nugalėtoju tapo Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos mokinys Andrej Juckevič.

Antroji vieta atiteko tos pačios mokyklos atstovui Nutautui Samuoliui, trečioji – Panevėžio mokymo centro mokiniui Otonui Baliukui.

Per tris dienas atlikę dvylika skirtingų užduočių, tarp kurių buvo susijusių ir su žemės ūkio technika, jaunieji automechanikai atitinkamai surinko 552, 539 ir 500 taškų iš galimų 600.

Bioversija 2024 04 15 m7

Konkurso nugalėtojas Andrej Juckevič Lietuvos garbę gins tarptautiniame superfinale Vengrijoje, kur susirungs su dar devynių šalių jaunaisiais automechanikais.

VDU Žemės ūkio akademijoje konkursas surengtas pirmą kartą (anksčiau vykdavo „Litexpo“ parodų rūmuose).

„Konkurso finalą organizavome parodoje „Ką pasėsi“, nes šiais metais konkursą išplėtėme užduotimis, kurios apėmė tiek sunkvežimių, tiek žemės ūkio technikos remontą ir diagnostiką“, – kodėl geriausias šalies jaunasis automechanikas rinktas VDU Žemės ūkio akademijos erdvėse, paaiškino įmonės „Inter Cars Lietuva“ rinkodaros koordinatorius Baltijos šalyse Jaroslavʼas Lozovskijʼis.

Geriausi automechanikai su įmonės „Inter Cars Lietuva“ atstovu Jaroslavʼu Lozovskijʼu (nuotraukoje antras iš kairės)

Jo teigimu, ne mažiau svarbus argumentas ir tai, kad konkurso sumanytoja ir organizatorė „Inter Cars Lietuva“, prekiaujanti sunkvežimių ir lengvųjų automobilių dalimis, pradėjo aktyviai plėstis ir žemės ūkio technikos segmente – nuo šiemet prekiauja įvairiomis žemės ūkio technikos dalimis, padangomis, alyvomis.

Populiarus tarp šalies profesinių mokyklų

Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas“, kuriame dalyvauja apie 30 profesinių Lietuvos mokyklų, ruošiančių automechanikus ir autoelektrikus, vyksta keliais etapais. Šiemet pirmame dalyvavo apie 500, antrame – 60 mokinių (po du geriausius iš kiekvienos mokyklos), o į finalą pateko 12 mokinių iš 10 mokyklų.

Finalo dalyviai supažindinami su praktinėmis užduotimis

Finale rungėsi Alytaus profesinio rengimo centro, Joniškio žemės ūkio mokyklos, Kauno technologijų mokymo centro, Mažeikių politechnikos mokyklos, Panevėžio mokymo centro, Rokiškio profesinio mokymo centro, Šiaulių technologijų mokymo centro, Tauragės profesinio rengimo centro, Telšių regioninio profesinio mokymo centro ir Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos moksleiviai.

Vienas iš konkurso finalo dalyvių atlieka VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto sugalvotas užduotis

Pirmuose etapuose mokiniai sprendė testus internete, o finale turėjo atlikti konkrečias praktines užduotis, kurias pristatė 12 konkurso partnerių, tarp kurių ir jo organizatorė „Inter Cars Lietuva“, taip pat VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakultetas.

Kiekvienas į finalą patekęs jaunasis automechanikas turėjo atlikti dvylika užduočių, susijusių su kondicionavimo sistemos remontu, riebokšlio keitimu, eksploatacinių skysčių įtaka varikliui, paskirstymo mechanizmo keitimu, automatinės pavarų dėžės diagnostika ir remontu, DMF smagračio ir sankabos keitimu, variklio dalių matavimais, pneumatinės sistemos surinkimu, stabdžių sistemos aptarnavimu, filtravimo sistemų apžvalga, automobilio apžiūra, įkrovimo sistemos ir akumuliatorių diagnostika. Kiekvienai praktinei užduočiai atlikti turėjo 45 minutes.

Skirtas automechaniko profesijai populiarinti

Šį konkursą J. Lozovskijʼis įvardija kaip „Inter Cars“ grupės socialinį projektą, kuriuo siekiama sujungti verslą ir švietimą bendram tikslui – populiarinti automechaniko profesiją, pakelti specialistų paruošimą į dar aukštesnį lygį, atrasti ir įvertinti talentingiausius mokinius.

Pasak jo, prieš dešimtmetį organizuoti tokį konkursą nuspręsta, siekiant padėti įmonės klientams – autoservisams – spręsti keletą problemų. Viena jų – kvalifikuotų darbuotojų trūkumas, antra – siekis išvengti įvairių montavimo klaidų, kurios ne tik kenkė autoserviso reputacijai ar atnešdavo nuostolių, bet ir kėlė grėsmę saugumui keliuose.

Pasak 2020 m. konkurso nugalėtojo Jorio Varneckio, šiuo metu studijuojančio transporto inžineriją VGTU ir dėstančio vieną modulį savo buvusioje profesinėje mokykloje, konkursas suteikė labai daug patirties ir įgūdžių

Konkursas pradėtas organizuoti Lietuvoje, tarptautiniu tapo 2017 m. ir imtas rengti 10 šalių, kuriose veikia „Inter Cars“ grupės įmonės. Tad jis vyksta Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Kroatijoje ir Ukrainoje.

Praėjusiais metais organizatoriai nusprendė superfinalus rengti ne vienoje šalyje (ne vienus metus vyko Varšuvoje), bet nugalėtojo šalyje.

Tad jei lietuvaitį Vengrijoje lydės sėkmė, kitais metais dešimties Europos šalių jaunieji automechanikai susitiks superfinale Lietuvoje.

Autorius: Gitana Kemežienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos