Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Technika
Geriausiai vertinami traktorių gamintojai

Nivegeinas. Europos žemės ūkio technikos pardavėjų apklausa rodo, kad labiausiai vertinami „Fendt“, „Kubota“ ir „John Deere“ traktorių gamintojai.

Internetinę apklausą atliko Europos žemės ūkio technikos pardavėjų ir remontininkų organizacija CLIMMAR, atstovaujanti daugiau kaip 19 tūkst. žemės ūkio technikos prekybos įmonių. Devintus metus iš eilės organizuotoje apklausoje, kuri šiemet vyko balandžio–birželio mėn., dalyvavo 1 077 (2018 m. – 797) žemės ūkio technikos pardavėjai iš 10 šalių.

Savo nuomonę išreiškė Austrijos, Vokietijos, Danijos, Vengrijos, Prancūzijos, Lenkijos, Belgijos, Italijos, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų žemės ūkio technikos prekybos atstovai. Iš viso vertinti 28 traktorių gamintojai ir jų technika.

Bioversija 22 02 02

Platintojų pasitenkinimo indekso (DSI – Dealer Satisfaction Index) ir geriausių traktorių dešimtuko viršuje – „Fendt“ ir „Kubota“ prekių ženklai. Beje, šie gamintojai geriausiai įvertinti ir pernai, skyrėsi tik jų eiliškumas (pirmoje vietoje buvo „Kubota“, antroje – „Fendt“). Trečioje vietoje – „John Deere“ traktoriai, nedideliu skirtumu aplenkę „Same“, „Deutz“ ir „Claas“. Pernai trečioje pozicijoje buvo „Valtra“.

Įdomu tai, kad šiųmetėje apklausoje, palyginti su praėjusiais metais, aktyviau dalyvavo visų prekės ženklų pardavėjai, tačiau aktyviausi buvo SDF grupės traktorių „Deutz-Fahr“ (net 175) ir „Same“ (75) prekybos atstovai.

Platintojų pasitenkinimo indeksas nustatytas vertinant 13 kriterijų, tarp kurių – prekės ženklo įvaizdis, rinkodara, atsarginės dalys, servisas, garantinė ir pogarantinė priežiūra, apsauga nuo vagysčių, atstovų mokymai ir prekybininkų santykiai su gamyklomis.

„Fendt“ surinko daugiausia balų pagal 9 iš 13 kriterijų (prekės ženklo įvaizdis ir poveikis, rinkodara, apsauga nuo vagysčių, kompiuterinės paslaugos, reklama ir produktų pristatymo medžiaga, mokymai, valdymas, pelningumas, patobulinimai). „Kubota“ geriausiai įvertinta pagal pardavėjų ir gamyklos santykius, administravimą ir apmokėjimo sąlygas, garantinę ir pogarantinę priežiūrą, atsarginių dalių rinkodarą.

Platintojų pasitenkinimo indeksas rodo, kad prasčiausiai atstovai vertina „New Holland“, „Massey Ferguson“ ir „Case IH“ traktorių gamintojus.

Tarptautinė asociacija CLIMMAR, kurios centrinė būstinė Nivegeine (Nyderlandai), įkurta 1953 m. Šiuo metu jai priklauso 16 nacionalinių asociacijų. Lietuvos žemės ūkio technikos pardavėjai šios organizacijos veikloje nedalyvauja.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos