Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
Gamintojai suvienijo jėgas autonominei sistemai kurti

Berlynas. Vokietijos žemės ūkio technikos gamintojai „Krone“ ir „Lemken“ pristatė autonominės sistemos Combined Powers projektą – autonominį proceso bloką, susidedantį iš pavaros bloko ir įvairių padargų. Sistema padės sumažinti kvalifikuotos darbo jėgos žemės ūkyje trūkumą ir sutrumpinti ūkininkų laukuose leidžiamą laiką.

Vietoj to šiandieniai vairuotojai taps sistemų operatoriais. Jie autonominį bloką valdys ir stebės per mobilųjį įrenginį, užduotis perduos ir gaus darbų ataskaitas per ryšio modulį ir duomenų mainų centrą.

Praėjusiais metais atlikti kultivavimo, arimo, sėjos, šienavimo, vartymo ir grėbimo bandymai, tad planuojama naujovišką koncepciją integruoti į gerai pasiteisinusias abiejų įmonių pašarų dorojimo ir žemės dirbimo sistemas. Gamintojų teigimu, tai ištisus metus dirbti sukurta autonominė sistema.

Bioversija 2024 04 26 m7

Naudojant dyzelinę ir elektrinę pavaras, kurios sukuria iki 170 kW (230 AG), blokas suprojektuotas taip, kad tiktų visiems nurodytiems procesams, t. y. arimui, kultivavimui, sėjai, šienavimui, vartymui ir grėbimui, atitiktų naudojamų padargų galios įvesties reikalavimus. Elektra iš pavaros bloko perduodama ratams ir galios velenui, o iš ten – padargui, kuris prijungiamas per trijų taškų jungtį.

Pavaros blokas turi ne vieną jutiklių sistemą, kurios stebi aplinką ir pritvirtintą padargą, užtikrindamos saugų veikimą ir optimalius rezultatus.

Šio autonominio bloko vienas iš ypatumų – jį valdo padargas, o ne atvirkščiai. Gamintojai mano, kad tai labai svarbu, norint pasiekti kokybiško darbo rezultatus.

Padargas ir pavara veikia kaip viena integruota išmanioji sistema. Remiantis ilgamete ISOBUS ir TIM taikymo „Krone“ ir „Lemken“ mašinose patirtimi, pavaros blokas ir padargas sąveikauja, dalydamiesi tiesioginiais visų tipų duomenimis.

Šiais metais autonominės sistemos bandymai toliau bus tęsiami, dirbant įvairiausiomis sąlygomis.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos