Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Technika
Galingiausių technikos modelių triumfas

Akademija (Kauno r.). Dauguma pavasarinės parodos „Ką pasėsi... 2018“ medaliais apdovanotų eksponatų yra galingiausi savo grupės atstovai. Technika prekiaujančių įmonių atstovų teigimu, nepalankūs pernykščiai metai parodė, kad galinga ir naši technika ūkiuose būtina.

Traktorių gamybos šimtmetį švenčiančios amerikiečių kompanijos „John Deere“ atstovė bendrovė „DOJUS agro“ parodoje pristatė plačią traktorių gamą, kurioje ir medaliu apdovanotas John Deere 6250R, jubiliejaus proga papuoštas aukso spalva.

Pasak bendrovės vadybininko Pauliaus Orinto, kurdama 6250R modelio traktorių kompanija „John Deere“į jį sudėjo visą savo šimto metų traktorių gamybos patirtį ir pagamino universalią mašiną, ypač tinkamą mišriems ūkiams ir tiems, kuriems reikia vieno traktoriaus labai plačiam darbų diapazonui. Tad Vakarų Europos šalyse šį traktorių dažnai renkasi žemės ūkio paslaugas teikiančios įmonės.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Pasak Pauliaus Orinto, John Deere 6250R – universalus traktorius, ypač tinkamas mišriems ūkiams arba tiems ūkiams, kuriems reikia vieno traktoriaus labai plačiam darbų diapazonui. Šimtojo jubiliejaus proga traktorius papuoštas auksine spalva

„Tai galingas traktorius, kurio maksimali variklio galia su įjungta galios didinimo sistema siekia 300 AG. Be papildomų svorių, pats traktorius sveria šiek tiek daugiau kaip 9 t, todėl puikiai dirba su tokiais padargais, kuriems reikia mažo svorio ir didelės galios, pvz., su sunkiomis priekabomis, tandeminėmis žoliapjovėmis (vadinamosiomis peteliškėmis), taip pat su srutvežiais, mėšlo kratytuvais. Uždėjus balastą iki 11 t, galima juo dirbti ir laukuose – sėti, skusti, arti“, – traktoriaus universalumą pabrėžė vadybininkas.

Traktoriuje komplektuojama bepakopė transmisija, standartinė įranga – priekinės pakabos ir kabinos amortizacija, automatinio vairavimo ir telematikos JDLink sistemos. Lyginant su mažesniais 6 R serijos traktoriais, šiame modelyje patobulinta priekinio tilto konstrukcija, kad atlaikytų gerokai didesnes apkrovas. Pakeistas ir traktoriaus valdymas – kabinoje įrengta nauja vairalazdė, kuria valdomos visos traktoriaus funkcijos: važiavimas, hidraulinės sistemos darbas, darbiniai velenai, automatinis vairavimas ir t. t. Kaip ir kituose John Deere traktoriuose, kuriuose montuojamas Command Center monitorius, kiekvienam operatoriui arba padargui galima išsaugoti tam tikrus nustatymus, kad jiems pasikeitus kaskart nereikėtų keisti nustatymų ir gaišti tam laiką.

„Šiam modeliui, kaip ir daugeliui kitų galingesnių John Deere traktorių, galioja degalų garantijos programa, kai gamintojas įsipareigoja išlaikyti tam tikras transporto darbų degalų sąnaudas. Gamintojas garantuoja, kad šis traktorius, atlikdamas bet kokius transporto darbus, neviršys 20 l/val. Ir tai nėra tik žodžiai: jei vis dėlto viršytų, įsipareigoja už pirmus metus grąžinti viršytą degalų suvartojimo skirtumą pinigais. Jei sutaupo, grąžina dvigubai“, – teigė P. Orintas.

Jo teigimu, tokia skatinimo programa svarbi ne tik ekologijos požiūriu, bet ir norint pabrėžti, kad John Deere traktoriai pagal visų testų duomenis yra taupiausi tiek lauko, tiek ir transporto darbuose. Bendrovė planuoja naujojo modelio demonstracinius turus po Lietuvos ir Latvijos ūkius, beje, vienas toks traktorius jau greitu laiku pasieks Latvijos ūkį.

Tituluočiausiam traktoriui – ir lietuviškas medalis

Universalus ratinis traktoriusValtra T254 Versu Smart Touchbene daugiausia tarptautinių apdovanojimų pelnęs suomiškas traktorius. Jis tapo konkurso „Metų traktorius 2018“nugalėtoju, taip pat pelnė už dizainą skiriamo „Auksinio traktoriaus“ ir „Metų mašinos 2018“ titulus. Išmanusis porankis Smart Touch taip pat neliko nepastebėtas – jam suteiktas „iF Design 2018“ apdovanojimas. Bendrovės „Rovaltra“ pristatytas traktorius apdovanotas ir parodos „Ką pasėsi...2018“ medaliu.

Pirmą kartą Valtra T254 VersuSmart Touch pristatytas pernai birželį Olandijoje. Tai galingiausias T serijos modelis, kurio variklio galia yra 271 AG. Variklio darbinis tūris vienas didžiausių rinkoje ir siekia 7,4 l, sukimo momentas – 1 000 Nm. Labai naši ir mašinos hidraulinė sistema (200 l/min.). Dauguma traktoriaus konstrukcinių elementų išliko tie patys, tačiau pagrindinė naujiena ir išskirtinumas – į porankį integruotas 9 colių valdymo monitorius Smart Touch, kuris gerokai palengvina operatoriaus darbą, suteikia daug naujų tiksliosios žemdirbystės įrangos naudojimo ir traktoriaus valdymo galimybių.

„Rovaltros“ stendo akcentas – 1953 m. gamybos Valmet 25 ir ne vieną titulą pelnęs Valtra T254 Versu Smart Touch. Nuotraukoje – generalinis direktorius Romualdas Trainaitis (stovi) ir pardavimų vadovas Justas Lukštas

„Traktoriaus kabinoje nereikia kelių monitorių – valdyti prikabintą padargą ir traktorių, nustatyti darbinius parametrus galima vienu ekranu. Visos funkcijos pateikiamos labai aiškiai, 3D vaizdu. Vizualus atvaizdavimas lengviau suprantamas, nereikia nieko skaityti“, – pabrėžė bendrovės „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis. Be to, jis atkreipė dėmesį į natūralios odos ir kitus operatoriaus komfortą gerinančius kabinos elementus.

Šalia tituluotojo Valtra T254 VersuSmart Touch bendrovės stende eksponuotas ir 1953 m. gamybos Valmet 25. „Šiuos modelius skiria daugiau kaip šeši dešimtmečiai. Skirtumų, ko gero, nereikia nė įvardyti“, – atstovaujamo gamintojo pažanga ir pasiekimais džiaugėsi R. Trainaitis.

Pakeistas dizainas ir valdymo terminalas

Parodos generalinės rėmėjos bendrovės „East West Agro“ (EWA) ekspozicija išsiskyrė ne tik dydžiu, bet ir interaktyviais reginiais. Ekspoziciją puošė ir parodos medaliu apdovanotas Massey Ferguson 8740 S, kuris pirmą kartą pristatytas praėjusių metų parodoje „Agritechnica“.

Tai galingiausias kompanijos traktorius, kurio variklio galia siekia 400 AG. Pasak EWA vadybininko Mindaugo Cironkos, tai naujo dizaino, vadinamojo S efekto, traktorius. „Vadinasi, nuo šiol visi Massey Ferguson traktoriainuo mažiausio 95 iki 400 AG gali turėti tokius pačius privalumus – naują valdymo terminalą, kuris gali atlikti tris funkcijas, o tai retas dalykas rinkoje: valdyti ISOBUS padargą, GPS ir patį traktorių, jo nustatymus“, – traktorių pokyčius pristatė M. Cironka.

Pasak Mindaugo Cironkos, nuo šiol visuoseMassey Ferguson traktoriuose, žymimuose S raide, montuojamas naujas valdymo terminalas, leidžiantis valdyti ISOBUS padargą, GPS ir patį traktorių, jo nustatymus

Traktoriuje sumontuotas 5 kartos valdymo terminalas Datatronic 5 (įdomu tai, kad jo istorija siekia 32 m.) užtikrina plačias tiksliojo ūkininkavimo galimybes. Kompanija siūlo rinktis dviejų gamintojų – „NovAtel“ ir „Trimble“ – automatinio vairavimo sistemas. „Kiekvienas gamintojas turi savo išskirtinumų, todėl mūsų klientai gali pasirinkti labiausiai jo poreikius atitinkančią sistemą. Be to, kiekvienas gamintojas turi po 4 skirtingų specifikacijų sistemas, tad realiai galime pasiūlyti 8 variantus, susijusius su GPS vairavimu“, – tikino bendrovės atstovas.

Jo teigimu, pavasario darbams šio modelio traktorių užsisakė aštuoni klientai, tad greitu laiku jie jau pasieks ūkius.

Bet kokiomis sąlygomis dirbti pritaikytas kombainas

Bendrovės „Lytagra“ svarbiausias akcentas – medaliu apdovanotas rotorinis javų kombainas New Holland CR 10.90 Revelation. Tai iš esmės atnaujinta kompanijos „New Holland“ derliaus dorojimo mašina, kurioje įdiegti techniniai sprendimai leidžia rotoriniu kombainu dirbti bet kokiomis sąlygomis. Pasak bendrovės „Lytagra“ vadybininko Virginijaus Novošinsko, gamintojas suprojektavo naujos konstrukcijos nuožulniąją kamerą, kuri leidžia dirbti 10 proc. našiau, palyginti su pirmtaku.

„Tarp naujų sprendimų – šimtaprocentinė masės tiekimo būgno apsauga nuo akmenų, naujos kartos rotoriai, iš kabinos valdomos masės kreipiančiosios, leidžiančios paneigti mitus, kad rotoriniai kombainai negali dirbti ekologiniuose ūkiuose, kur daug žaliosios masės, arba drėgnesnėmis sąlygomis“, – kombaino techninius privalumus vardijo vadybininkas. Jo teigimu, kuliant geromis sąlygomis, masė aplink rotorių apsisuka 2,5 karto, o kai darbo sąlygos nepalankios (daug žaliosios masės ar kuliami drėgnesni javai), siekiant gerai iškulti, apsisukimų skaičius išauga iki 7 kartų.

Iš esmės atnaujintas rotorinis kombainas New Holland CR 10.90 Revelation gali dirbti ir ekologiniuose ūkiuose, kur daug žaliosios masės, ir drėgnesnėmis sąlygomis

Galingiausiame kompanijos rotoriniame kombaine sumontuotas 700 AG variklis, atnaujintas smulkintuvas, pelų skleistuvas. Našų darbą užtikrina naujas sprendimas – automatinė pobūgnio apsauga nuo perkrovimo, leidžianti dirbti be ilgesnių prastovų – operatoriui gavus signalą, tereikia trumpam sustabdyti kombainą ir užsikišę pobūgniai išsivalo automatiškai.

V. Novošinsko teigimu, tai dideliems ūkiams skirtas kombainas, per sezoną galintis be problemų nukulti 1 000–1 500 ha arba 100 ha per dieną, žinoma, dirbant dideliuose laukuose. „Įsigyjant tokio ar šiek tiek mažesnio našumo rotorinį kombainą, būtina sąlyga – operatyvus grūdų išvežimas iš laukų. Jei kombainas stovės laukuose, jo galimybės nebus išnaudotos“, – pastebėjo vadybininkas.

Bendrovės „Lytagra“ komercijos direktorius Rimas Norvilas atkreipė dėmesį į plačią parodoje eksponuotų New Holland traktorių nuo 80 iki 700 AG gamą ir išskyrė 7 serijos T 7165 S modelį kaip universalią bet kokio tipo ūkiams tinkamą kokybišką mašiną už prieinamą kainą.

„Nors šiemet eksponuojame gerokai mažiau JCB mašinų, tačiau dauguma jų –atnaujintos. Norėčiau išskirti patrauklios kainos ir nemažas krovos galimybes turinį 75 AG JCB 531-70 Agri SmartPower modelį, taip pat kompanijos 40-mečiui sukurtos ribotos serijos Agri pro 541-70 krautuvą. Tarp naujienų – ir lankstinis mini krautuvas JCB 403, sukomplektuotas su naujo mūsų atstovaujamo olandų gamintojo „Flingk universaliu kreikimo ir pašarų dalijimo kaušu. Šis duetas pasiteisina ūkiuose, turinčiuose nuo 10–15 iki kelių šimtų karvių“, – bendrovės naujoves pristatė R. Norvilas.

Gyvulininkystės ūkių savininkus jis taip pat kvietė užsukti į išmaniųjų technologijų turtingą „Lely“ stendą, kuriame buvo pristatomi svarbiausius darbus fermoje atliekantys robotai, padedantys išvengti žmogiškųjų veiksnių įtakos.

Rimas Norvilas kvietė užsukti į gyvulininkystės ūkiams skirtą stendą, kuriame buvo pristatomos automatizuotos „Lely“ sistemos, taip pat naujovė įmonės asortimente – olandų gamintojo „Flingk“ universalus kreikimo ir pašarų dalijimo kaušas, prikabintas prie itin lankstaus ir manevringo lankstinio mini krautuvo JCB 40

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos