BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Technika
„EIMA 2022“ apdovanojimai už inovacijas – nuo robotų iki elektroninių sistemų

Bolonija. Likus maždaug mėnesiui iki tarptautinės žemės ūkio ir sodininkystės technikos parodos „EIMA 2022“ paskelbti techninių inovacijų konkurso laimėtojai. Šiemet komisija atrinko 62 naujoves – 25-ioms suteiktas „Techninės inovacijos“, 37-ioms – „Paminėjimų“ titulai.

Pasak Italijos žemės ūkio technikos gamintojų federacijos „FederUnacoma“ prezidento Alessandro‘o Malavolti‘o (Alesandras Malavoltis), apdovanojimus pelniusių gaminių skaičius rodo, kiek daug pramonė investuoja į mokslinius tyrimus ir plėtrą, o svarbiausia – kaip greitai gali perkelti naujus pažangius technologinius sprendimus į masinę gamybą.

Naujos ir našios technologijos leidžia derinti maksimalų našumą su aplinkos apsauga ir užtikrinti, kad žemės ūkio veikla būtų įmanoma bet kokiomis klimato ir aplinkos sąlygomis.

Bioversija 2024 04 26 m7

Tarp apdovanotų naujų gaminių – kompaktiškas savaeigis vynuogių skynimo kombainas UT110-CH500, keturių vikšrų, lankstinės važiuoklės „Antonio Carraro“ traktorius Mach4 Tony, kuriame įrengta hidrostatinė transmisija ir IV kategorijos kabina (beje, jis yra ir vienas iš „Metų traktoriaus 2023“ finalininkų), „Argo Tractors“ hibridinis Landini Rex4 su įkraunamu varikliu, Dieci hibridinis teleskopinis krautuvas su Hybrid Boost sistema.  

Inovacijų vertinimo komisijos dėmesio sulaukė ir autonominis elektrinis ravėjimo robotas MoonDino, maitinamas saulės baterijos, sumontuotos mašinos viršuje, taip pat „New Holland“ teleskopinis krautuvas su elektrohidrauline automatine strėlės priedo išlyginimo sistema, kombinuota dvisluoksnė mulčiavimo-sėjos mašina.

„Techninės inovacijos“ apdovanojimas skiriamas visiškai naujoms transporto priemonėms ir įrenginiams, o „Paminėjimai“ – visoms technologijoms, kurios pateikia originalius patobulinimus, palyginti su jau pagamintais arba patentuotais produktais.

Bendrai šias metais atrinktų ir apdovanotų inovacijų spektras gana platus – nuo specialiosios paskirties traktorių ir robotų iki atskirų komponentų bei specialiųjų elektronikos sistemų, skirtų žemės ūkiui, sodininkystei, miškininkystei ir kraštovaizdžiui, daugiausia orientuojantis į tikslumą ir gamtos apsaugą. Didžioji dauguma apdovanotų gaminių pagaminti Italijoje, nemažai jų skirti konkrečiai vynuogių augintojams.

Šiemet 45 kartą Bolonijos parodoje, kuri lankytojams duris atvers lapkričio 9–13 d., dalyvauja daugiau kaip 1 500 kompanijų. Nemažai efektyvesniam ūkininkavimui skirtų naujų sprendimų lankytojai atras ir specialioje konkurso „Metų traktorius 2023“ dalyviams skirtoje erdvėje, kur bus demonstruojami visi 16 finalininkų, įskaitant ir laimėtojus.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos