Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
Būsimoje šienapjūtėje - pažangiausios technologijos

Šiauliai. Gegužės 24 dieną važiavusieji pro Kuršėnų žemės ūkio bendrovės laukus galėjo pagalvoti, kad jau prasidėjo šienapjūtė. Čia vyko bendrovės „Lytagra" didžioji lauko diena, skirta žolinių pašarų ruošimui, dirvos dirbimui bei priežiūrai.

Renginyje ne tik demonstruota technika, bet ir jos veikimo principai. Kultūrinių pievų pakraštyje nusidriekė įvairios technikos virtinė - kelios dešimtys traktorių su įvairiais žemės dirbimo padargais: sėjamosiomis, trąšų barstytuvais, purkštuvais, taip pat pašarų ruošimo mašinomis - žoliapjovėmis, vartytuvais, grėbliais, ritinių presais, vyniotuvais. Tarp jų stovėjo savaeigiai smulkintuvai, javų kombainas ir dar daug kitos žemės ūkio technikos.

Kuršėnų ŽŪB renginiui pasirinkta neatsitiktinai - į ją patogu atvažiuoti Šiaulių apskrities ūkininkams, be to, bendrovė viena stambiausių šiame krašte. Kuršėnų ŽŪB užsiima pieno ir mėsos gamyba, augina per 2 tūkst. galvijų, iš jų - 850 melžiamų karvių. Naudodama tik labai geros kokybės visaverčius pašarus bendrovė iš kiekvienos piendavės vidutiniškai primelžia po 21 litrą pieno per parą. Bendrovė yra įsigijusi nemažai „Lytagros" parduodamos technikos ir žemės ūkio mašinų - tai irgi privalumas rengiant panašius pristatymus.

Bioversija 2024 07 09 m7

Susipažinti, ką siūlo „Lytagra", susirinko keli šimtai žemdirbių

Ne vienas vadybininkas pabrėžė, kad „Lytagrai" svarbus kiekvienas klientas - nesvarbu, ar jis stambus, vidutinis ar smulkus ūkininkas. Tad į renginį bendrovė atsivežė ne tik didiesiems prieinamos, bet ir smulkesniems ūkiams tinkamos technikos, kaip lenkiška būgninė žoliapjovė Umega Z-178 bei kitokių mašinų.

Susirinkusieji smalsiai apžiūrėjo lietuvišką Rokiškio mašinų gamyklos grėblį Dobilas 3, Ukrainos bendrovės gamybos lėkštes Veles-agro.

Ekspozicijoje buvo gausu Krone mašinų, tarp jų - Krone AM 283 S pakabinama šienapjovė, kurios darbinis plotis 2,8 m. Ši, kaip ir kitos Krone šienapjovės, turi visiškai naują pjovimo aparato Easy Cut dirvos kopijavimo konstrukciją, gali kopijuoti dirvą keliomis padėtimis.

Žolė pjaunama dar greičiau, lengviau, švariau ir kokybiškiau netgi sunkiomis pjovimo sąlygomis

Daug dėmesio skirta Krone gamybos presams, ypač naujos kartos Comprima F125XC, kurio ritinio skersmuo yra 1,2x1,25 m. Jis turi transporterinį rinktuvą, šiuo ritinių presu galima presuoti tiek sausą, tiek žalią masę. Nuo kitų presų jis skiriasi tuo, kad jo rinktuvui visiškai nereikia techninės priežiūros, du jo guolius tepa centrinė tepimo sistema. Taip pat pristatytas Round Pack 1250MC ritinių presas, kuriuo taip pat galima presuoti ir sausą, ir žalią masę.

Vertinantiems New Holland techniką demonstruotas šios bendrovės ritinių presas BR7070. Ši bendrovė ritinių presus gamina jau seniai, tai - patvarios ir išbandytos mašinos. Ritinių presas BR7070 - naujovė Lietuvoje, lauko dienoje Kuršėnuose šią mašiną buvo galima įsigyti išskirtine kaina.

Vietos - Šiaulių - gamintojai pristatė priekabą Žemaitukas Z-18. Šiauliečiai, savo gaminamos produkcijos realizaciją patikėję „Lytagrai", gamina įvairias nuo 10 iki 25 t talpos priekabas.

„Lytagra" - oficialus JCB atstovas Lietuvoje, lauko dienoje pristatė siloso duobių karaliumi tituluojamą Farm Master Agri 434 ratinį frontalinį krautuvą bei jo „mažesnįjį brolį" universalų 3,2 t keliamosios galios frontalinį krautuvą su teleskopine strėle, keliantį į 5,2 m aukštį.

Praėjusiais metais „Lytagra" pardavė daugiausia naujų vakarietiškų kombainų Lietuvoje, todėl gamykla taikė palankias kainas. Ir šiemet New Holland kombainai parduodami tomis pačiomis kainomis, kaip ir pernai, be 3-4 proc. pabrangimo. New Holland CX - patikimi ir našūs kombainai.

Tarp vakarietiškų jie turi didžiausio skersmens kūlimo būgną, kuris pasiekia didelį kūlimo našumą. Dėl ilgo pobūgnio grūdus ilgiau veikia spragilai, grūdai kuliami švelniai, jų nežalojant. Šio tipo kombainai pravažūs, diferencialas blokuojamas, todėl šlapioje dirvoje užklimpęs kombainas gali savarankiškai išvažiuoti, jo nereikia tempti. Pjaunamosios turi Vario sistemą, pjovimo stalas išstumiamas į priekį, todėl atskirai nereikia naudoti rapsų stalo. Be to, tai ypač praverčia pjaunant išgulusius javus.

Tarp daugybės technikos puikavosi parodos „Ką pasėsi...2013" medaliu apdovanotas New Holland CX 8080 kombainas

Tinkamai sureguliavus šią 354 AG mašiną, galima dirbti bet kokiomis oro sąlygomis. Kombainas turi per 10 tūkst. l grūdų bunkerį, 7 m pločio pjaunamąją bei papildomą galios didinimo funkciją grūdams išleisti.

Šiuo metu vienas populiariausių Keenan pašarų maišytuvas-dalytuvas Keenan-Mech-fiber. Pasak jo pardavėjų, tai - unikalus pašarų maišytuvas-dalytuvas, teisingai paruošiantis pašarą, nesugadinantis ląstelienos. Šis mentinis maišytuvas nesumaigo, o iškedena pašarą.

Susirinkusiems žemdirbiams buvo pademonstruotos ir pažangiausios pašarų ruošimo, žemės dirbimo technologijos bei joms diegti tinkamiausios mašinos bei agregatai.

Ne mažiau susidomėję Šiaulių krašto žemdirbiai apžiūrėjo šalia technikos įkurtą mini fermą su gyvais veršeliais. Gyvulininkystės stende buvo galima pamatyti pasaulyje žinomos Olandijos firmos LELY karvių melžimo robotą, kelių rūšių masažo šepečius galvijams, kilimėlius ilsėtis, automatinę veršelių girdyklą.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos