Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Technika
„Brexit“ padedami seni traktoriai gyvena antrą gyvenimą

Londonas. Maždaug 20 kilometrų į šiaurę nuo Kembridžo, naudotos technikos aukcione, šimtai naudotų traktorių laukia, kol juos išsigabens užsienio pirkėjai, dėl „Brexit" padarinių besitikintys geresnio sandorio savo šalyje.

Naudodamiesi nukritusiu svaro kursu ir puikia žemės ūkio mašinų bei technikos būkle, Europos Sąjungos, tolimojo Libano ir Šri Lankos naudotos technikos prekybininkai apgula kasmėnesinį „Cheffins" aukcioną, kurio užimamo ploto dydis (6 vietovėse) prilygsta 40 futbolo aikščių. Šio aukciono pardavimai (didžioji dalis mašinų ir technikos eksportuojama) išaugo nuo to laiko, kai Jungtinė Karalystė balsavo už išstojimą iš ES, o per pirmuosius dešimt 2017 m. mėnesių pasiekė trejų metų lygį, rašo bloomberg.com.

Nuo „Brexit" pripažinimo dienos ir svaro sterlingo vertės sumažėjimo „Cheffins" yra puiki galimybė europiečiams ir kitų šalių asmenims čia įsigyti naudotos technikos, - rugsėjo aukcione teigė „Cheffins" direktorius Bilas Peperis (Bill Pepper). tai bene vienintelis aukcionas, sutraukiantis tokį kiekį ir tokios geros kokybės žemės ūkio mašinų.

Bioversija 22 02 02

„Cheffins“ prekybos „salė“. Socialinio profilio facebook nuotr.

Atsižvelgiant į tai, kad, pavyzdžiui, John Deere traktoriams pirmenybę teikia ispanai, Massey Ferguson populiarūs Azijoje ir Afrikoje, „Cheffins" pardavimai šių metų spalį šoktelėjo 15 proc. Kelis mėnesius po referendumo aukciono organizatoriai gavo dar didesnį pelną. Žinoma, yra tam tikras ir britų ūkininkų susidomėjimas, kurie atsargiai perka naujas mašinas prieš visiškai atsiskirdami nuo ES.

Svaro kurso kritimas kitų šalių pirkėjams yra naudingas. Naudotų prekių pirkėjas Hasanas Alaivis (Hassan Alaywi), aukcione ieškojęs paskutinio naudoto traktoriaus, kad užpildytų paskutinę vietą konteineryje į Libaną, pasakojo, kad mažesnės kainos jam leidžia ir atlikti būtiną įsigytų mašinų remontą, ir vis tiek duoda 20 proc. pelną.

Šri Lankos naudotų mašinų platintojas Harša Dharmaverdenė (Harsha Dharmawardene), nupirkęs daugiau nei tūkstantį naudotų traktorių per pastaruosius 35 metus, taip pat apžiūrėjo apie 300 automobilių „Cheffins" aukcione. Jis sakė, kad pasinaudojo mažesnėmis kainomis iškart po „Brexit" balsavimo. Paprastai jis eksportuoja mašinas į savo gimtąją šalį ir ten sutaiso prieš išsiųsdamas toliau - pavyzdžiui, į Rytų Afriką.

Svaras nukrito 13 proc. nuo to laiko, kai Jungtinės Karalystės piliečiai balsavo už pasitraukimą iš ES. „Cheffins" šiais metais pardavė traktorių ir jų dalių už maždaug 30 mln. svarų sterlingų. Aukcionas siūlo gerus sandorius: pavyzdžiui, ankstesniais šių metų mėnesiais dvejų metų senumo John Deere mašina buvo parduodama už maždaug 56 tūkst. svarų sterlingų, tai beveik pusė naujos mašinos kainos.

„Cheffins" aukcionai pritraukia ir vietos pirkėjų. „Atsižvelgdami į mažesnes pajamas, susidariusias po kelerių metų žemės ūkio produktų kainų kritimo, britų ūkininkai vis dar atsargiai investuoja, kol „Brexit" poveikis neaiškus", - sakė Žemės ūkio inžinierių asociacijos ekonomistas Stefenas Hovartas (Stephen Howarth), kurį cituoja bloomberg.com.

„Kadangi ūkininkų padėtis šiuo metu nėra pakankamai gera, jie turi rinktis geras naudotas mašinas, todėl šiuo metu naudotų žemės ūkio mašinų rinka yra labai stipri, - teigė „Cheffins" direktorius Bilas Peperis, pridurdamas, kad gamintojai pakėlė naujų modelių kainas. - Daugelis ūkininkų negali nusipirkti naujos technikos, todėl atsigręžia į naudotų prekių rinką."

Nors vidutinės Jungtinės Karalystės ūkių pajamos per 2016-2017 m. išaugo 20 proc., jos vis dar 43 proc. mažesnės už 2011-2012 m.

Visoje Europoje ūkininkai jaučia tam tikrą nepriteklių. Štai, rugsėjo aukcione vienas ispanų naudotos technikos platintojas skundėsi ES subsidijų išmokų vėlavimu, dėl kurio šiais metais jo šalies ūkininkai gavo gerokai mažiau pajamų.

Apie 90 proc. „Cheffins“ aukcione parduodamų traktorių nupirko prekiautojai, vėliau juos eksportavę į kitas šalis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos