Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Technika
Auga didesnio darbinio pločio padargų paklausa

Kaunas. Žemės ūkio technikos pardavėjai pastebi tendenciją, kad mūsų šalies ūkininkai ima labiau domėtis ir pirmenybę teikti didesnio darbinio pločio žemės dirbimo ir sėjos mašinomis.

Švediškais padargais ir sėjamosiomis prekiaujančios įmonės „Väderstad“ vadovas Romas Naudžiūnas neslepia, kad metų pradžia juos maloniai nustebinusi – nors europinės paramos fondai išseko, bendrovės pardavimai truputį didesni, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

„Pavasario darbams atvežame nemažai sėjamųjų ir kultivatorių. Pastebime tendenciją, kad tiek sėjamųjų, tiek padargų darbiniai pločiai didėja. Praeitų metų ruduo ir labai sunkios jo sąlygos parodė, kad ūkiai turi būti pasiruošę našiam, efektyviam, smūginiam darbui, nes jam atlikti gaunamas labai ribotas laikas. O dirbant didesnio darbinio pločio padargu, pvz., 12 m Carrier skutikliu, našumas padvigubėja, o tai ypač aktualu esant ekstremalioms sąlygoms“, – tendenciją pabrėžė R. Naudžiūnas. Tokio darbinio pločio diskinį skutiklį įsigijo ir vienas Joniškio r. ūkininkas – greitai jis turėtų pasiekti ūkį.

Bioversija m7 2024 11 19

Romo Naudžiūno teigimu, pirmą kartą parodoje pristatyto lengvojo skutiklio Ferox 600 vibruojančiais noragais galima iki 12 cm gyliu suskusti ražienas ir paruošti sėklų guoliavietes

Šio sezono naujiena bendrovės asortimente – naujas noraginis kultivatorius Ferox 600, atliekantis lengvojo skutiklio ir kultivatoriaus funkcijas: vibruojančiais noragais galima iki 12 cm gyliu suskusti ražienas ir paruošti sėklų guoliavietes. Tarpai tarp noragų – 11–12 cm, o tai užtikrina didelį žemių srauto pralaidumą ir našumą.

Pasak R. Naudžiūno, pirmą kartą parodoje „Ką pasėsi... 2018“ demonstruotas padargas sulaukė nemažo ūkininkų susidomėjimo – ne vienas pageidavo šio padargo demonstracijų savo ūkiuose.

Tarp įmonės pristatytų naujienų – nauji noraginių skutiklių kalteliai BreakMix, ypač tinkami dirbti sunkiomis sąlygomis, ir CrossCutter diskai, montuojami ant diskinio skutiklio Carrier, skirti intensyviam, itin sekliam dirbimui iki 2–3 cm gyliu, lauku važiuojant iki 20 km/val. greičiu. Beje, šie diskai pernykštėje parodoje „Agritechnica“ pelnė „Metų mašinos 2018“ titulą žemės dirbimo kategorijoje.

Naujos formos diskai pritaikomi gana plačiai: jais galima sekliai skusti javų ar rapsų ražienas, naudoti pabiroms sudaiginti, grumstams arime sutrupinti, tarpiniams pasėliams mulčiuoti.

Plečia atstovaujamų gamintojų gamą

Bendrovė „Biržų žemtiekimas“ šiam sezonui pateikė nemažai naujovių, kurias pirmą kartą pristatė parodoje „Ką pasėsi... 2018“. Viena iš naujienų – Didžiosios Britanijos specializuoto gamintojo „Mzuri“ juostinės sėjos mašina, skirta sėti tiesiai į ražieną. Pasak bendrovės žemės ūkio technikos produktų vadovo Andriaus Pavilonio, ši sėjamoji vienu važiavimu atlieka kelis darbus: gali dirbti sekliai ir giliau, siekiant suardyti poariminį padą, įterpia trąšas ir sėklas tiksliai nustatytame gylyje.

Pasak Andriaus Pavilonio, bendrovė „Biržų žemtiekimas“ šiųmetėje parodoje pristatė ne vieną naujieną, tarp kurių ir naujų gamintojų mašinos. Viena jų – juostinės sėjos sėjamoji Mzuri

„Tai gana nauja žemės ūkio dirbimo ir sėjos kryptis mūsų šalyje, tačiau neabejojame, kad ji turi perspektyvą, nes padeda mažinti kaštus – sėklai, trąšoms, degalams ir svarbiausia darbo sąnaudoms. Ši mašina skirta ūkiams, kurie skaičiuoja išlaidas ir laiką. Esame įsitikinę, kad jei dauguma ūkių pernai būtų turėję tokią sėjamąją, šiemet tiek problemų neturėtų ir galėtų džiaugtis gerais rezultatais pavasarį“, – teigė A. Pavilonis, atkreipdamas dėmesį, kad „mzuri“ kilęs iš afrikiečių tarmės žodžio, reiškiančio „geras“.

Parodoje ūkininkai galėjo apžiūrėti 3 m darbinio pločio sėjamąją. Bendrovė yra numačiusi atsivežti po vieną 3 ir 4 m darbinio pločio sėjamąsias, beje, keturmetrė jau turi ir pirkėją. Be, Mzuri sėjos mašinos, bendrovė eksponavo ir suomių gamintojo „Junkkari“ klasikinę mechaninę 4 m sėjamąją, su pirminio žemės dirbimo ir lokalaus trąšų įterpimo sistemomis.

Dar viena naujiena augalininkystės ūkiams – po ilgų derybų bendrovei „Biržų žemtiekimas“ pavyko pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su danų kompanija „Hardi“. „Ilgai link to ėjome, nes Hardi purkštuvai – ko gero, vieni žinomiausių Lietuvoje. Tikimės sėkmingai toliau populiarinti šį prekės ženklą ir siekti naujų aukštumų“, – sakė bendrovės atstovas.

Naujovių bendrovė pateikė ir gyvulininkystės ūkiams. Viena jų – olandų gamintojo „Peecon“ pašarų dalytuvai, kita –ypač tvirtos konstrukcijos prancūzų gamintojo „Brochard“ mėšlo kratytuvai, kurie gali būti nuo 6 iki 50 m3 talpos. A. Pavilonio teigimu, didžiausios talpos mėšlo kratytuvu buvo pasiektas pasaulio rekordas pagal iškratyto mėšlo kiekį per parą.

Dėmesio sulaukia vikšrinės mašinos

Reaguodama į pastarųjų dvejų metų sunkias darbo sąlygas žemės ūkyje, bendrovė „Agrokoncerno technika“ praplėtė siūlomos technikos gamą vikšriniais javų kombainais ir traktoriais. Pasak bendrovės direktoriaus Donato Višniausko, vikšrinėms mašinoms paklausa nemaža. Štai parodoje pirmą kartą pristatytas vikšrinis kombainas Rostselmash Vector 450 Track – naujiena Lietuvoje, tačiau jį jau užsisakė Švenčionių r. ūkininkas, įvertinęs praėjusių metų javapjūtės nuostolius.

Donatas Višniauskas neslepia, kad naujas vikšrinis Vector 450 Track javų kombainas sulaukė didžiulio susidomėjimo parodoje

Jo teigimu, ne vienas ūkininkas domisi ir vikšriniais traktoriais. Bendrovė prekiauja kanadiečių firmos „Versitale“ traktoriais, tarp kurių yra ir 4 vikšrų 550 AG galingumo traktorius, kurį nusižiūrėjo Žemaitijos daržininkas ir nori išbandyti savo ūkyje.

Tarp bendrovės naujovių – nauji čekų gamintojo „Opall-Agri“ plūgai, taip pat austrų kompanijos „Hatzenbichler“ ekologinės akėčios, kurios gali būti nuo 1,5 iki 27 m darbinio pločio. „Uždraudus žalinimui auginamuose pasėliuose naudoti chemines priemones, tokio tipo mašinos tapo tiesiog būtinos kiekviename ūkyje“, – įsitikinęs D. Višniauskas.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos