Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
Atskleisti „Metų traktoriaus 2021“ nugalėtojai

Milanas. Penktadienį nuotoliniu būdu paskelbti konkurso „Metų traktorius 2021“ nugalėtojai. Keturių kategorijų laimėtojais pripažinti keturių skirtingų gamintojų traktoriai, trys iš jų priklauso tarptautinei korporacijai AGCO.

Dvidešimt ketvirtą kartą rengtas konkursas šiais metais dėl pasaulinės pandemijos pirmą kartą vyko virtualioje erdvėje. Nuotolinė buvo ir nugalėtojų paskelbimo ceremonija, tiesiogine transliacija iš studijos Milane sujungusi su 25 Europos šalių žurnalistais ir 11 traktorių gamintojų atstovais. Ceremoniją stebėti galėjo ir visi norintieji – skaitmeninis renginys buvo tiesiogiai transliuojamas ne tik specialiai šiemet sukurtoje totydigital.com platformoje, bet ir svetainėje tractoroftheyear.com, taip pat socialiniuose tinkluose.

Pasak geriausio traktoriaus rinkimų komisijos pirmininko Fabijaus Dzamarečio (Fabio Zammaretti), šiemet tradicinis konkursas buvo kitoks, bet toks pat profesionalus, o neįprasta situacija buvo netgi naudinga – konkurso ir ateities traktorių reprezentaciniai renginiai virtualioje erdvėje pasiekė gerokai didesnę žiūrovų auditoriją.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Nuotolinės technologijos mums leido pasiekti daugiau kaip 2,5 mln. žmonių, mūsų sukurtus vaizdo įrašus peržiūrėjo per 850 tūkst. lankytojų. Internetinius pristatymus stebėjo ūkininkai iš viso pasaulio“, – laimėtojų paskelbimo ceremonijoje sakė F. Dzamaretis.

Studijoje Milane per nugalėtojų skelbimo ceremoniją (iš kairės): žurnalo „Trattori“ atstovas Stefano Agnellini, BKT vykdančioji direktorė Europoje Lucia Salmaso, traktorių rinkimų pirmininkas Fabio Zammaretti ir renginio vedėjas Pietro Polidori

Po ilgos ir išsamios visų techninių parametrų analizės konkurso komisija pagrindinį apdovanojimą ir „Metų traktoriaus 2021“ titulą skyrė naujos serijos, jungiančios 4 modelius, flagmanui Massey Ferguson 8S.265. Dėl pagrindinio apdovanojimo šiemet varžėsi 9 traktoriai.

Renkant geriausią metų traktorių, vertinti tokie parametrai, kaip variklis, transmisija, elektronika, hidraulika, kabinos komfortas, inovatyvios konkretaus modelio išskirtinės savybės (pvz., intuityvus naudojimas, paprastas valdymas, efektyvumą didinanti įranga), parinkčių galimybės, dizainas, susietumas, tiksliojo bei išmaniojo ūkininkavimo sistemos.

Šiemet pagrindinis konkurso „Metų traktorius 2021“ titulas atiteko  Massey Ferguson 8S.265

Iš penkių konkurse dalyvavusių modelių geriausiu standartiniu traktoriumi pripažintas naujos 5 kartos Valtra G135 Versu, sukomplektuotas suSmartTouch valdikliais ir visomis tiksliojo bei išmaniojo ūkininkavimo galimybėmis, užtikrinančioms ūkiams didesnį našumą ir padedančioms taupyti išlaidas bei laiką. Didelis dėmesys renkant šios kategorijos nugalėtoją skirtas traktoriaus universalumui ir valdymo paprastumui.

Geriausiu standartiniu traktoriumi išrinktas Valtra G135 Versu

Iš keturių pretendentų „Geriausiu specialiosios paskirties traktoriumi 2021“ išrinktas Fendt 211 V Vario, sukomplektuotas su itin efektyvia transmisija ir nauja kabina, dėl kurios ypač pagerėjo operatoriaus darbo sąlygos.

Fendt 211 V Vario – „Geriausias specialiosios paskirties traktorius 2021“

Visi 18 konkurse dalyvavę traktoriai varžėsi ir dėl „Tvaraus traktoriaus“ titulo. Konkurso komisijos narių sprendimu, šiemet tvariu traktoriumi pripažintas Claas Axion 960 Cemos, kuriame įdiegta lig tol tik javų kombainuose naudota mašinos veikimą optimizuojanti sistema. Renkant šios kategorijos nugalėtoją, didelis dėmesys buvo skiriamas traktoriaus patogumui, saugumui, efektyvumui ir sujungiamumui, naujų technologijų naudai kasdieniame žemdirbio darbe, t. y. novatoriškų sprendimų tvarumo požiūriu visumai.

„Tvarus traktorius 2021“ – Claas Axion 960 Cemos

Šių metų konkurso pagrindinė rėmėja - Indijos padangų gamintoja BKT, su kuria konkurso organizatoriai pasirašė ketverių metų bendradarbiavimo ir rėmimo sutartį. Pasak BKT vykdančiosios direktorės Europoje Lučijos Salmazo (Lucia Salmaso), įmonei garbė remti tradicinį konkursą, kuris kartu atspindi būsimus žemės ūkio sektoriaus pokyčius.

„Šis konkursas, kurį galėčiau pavadinti naujovių sinonimu, atskleidžia ir pabrėžia geriausias traktorių gamintojų idėjas, žvelgia į ateitį ir nustato tendencijos. BKT didžiuojasi galėdama dalyvauti tokiame neeiliniame renginyje. Tiesa, beveik metus besitęsiančio projekto įgyvendinimas šiemet buvo nelengvas visoms dalyvaujančioms šalims. Nepaisant to, siekti tikslo įkvepia ir skatina tą pačią dvasią ir ryžtą turintys žmonės, su kuriais labai gera dirbti“, – sakė L. Salmazo.

Pernai „Metų traktoriaus 2020“ titulas atiteko Fendt 942 Vario, geriausiu standartiniu traktoriumi išrinktas Fendt 314 Profi+, geriausiu specialiosios paskirties – New Holland T4.110N. Naujos kategorijos „Tvarus traktorius“ laureatu tapo gamtinėmis dujomis varomas New Holland T6.180.

Susipažinti su šiemet konkurse dalyvavusių 18 modelių techniniais duomenimis kviečiame 2020 m. gruodžio „Mano ūkio“  numeryje, o apie finalininkus plačiau skaitykite vasario žurnale.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos