Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Technika
Atidaryta pirmoji trąšų savitarnos kolonėlė

Raseinių r. Viduklėje pradėjo veikti pirmoji Lietuvoje skystųjų trąšų KAS-32 automatinė savitarnos kolonėlė. Ūkininkai trąšų, kaip degalų, galės įsipilti visą parą.

Kolonėlę atidarė bendrovė „Agrochema“,  kurios agrocentro teritorijoje ji ir veiks.

Pasak „Agrochemos“ komercijos direktoriaus Gerardo Brazaičio, KAS-32 yra populiariausios skystosios azoto trąšos ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Tad norint, kad žemdirbiai jomis apsirūpintų kuo paprasčiau ir greičiau, atidaryta kolonėlė. 

Bioversija 23 09 01 m7

Kolonėlėje sumontuota sertifikuota trąšų krovimo įranga su našia siurbline, veikia degalinės principo įrenginys su liečiamuoju ekranu ir automatine važtaraščio atspausdinimo funkcija, įvažiavimas ir išvažiavimas į teritoriją valdomas automatiškai pagal klientui išsiųstą užsakymo identifikaciją ir transporto priemonių srautą.

Planuojama, kad automatinė KAS-32 kolonėlė žemdirbių sezono metu veiks 24 val. per parą, kitu laiku – „Agrochemos“ agrocentro darbo valandomis.

KAS-32 skystosios azoto trąšos – greitai veikiančios, naudojamos lauko augalams, daržovėms, vaismedžiams, uogynams, gėlėms tręšti. 2022 metais Baltijos šalyse sunaudota apie 250 tūkst. tonų šių trąšų, tai yra apie 3 800 vagonų.

Pasak G. Brazaičio, pirmoji kolonėlė – vidurio Lietuvoje, tačiau, jei žemdirbiams reikės, tokių kolonėlių atsiras ir kituose agrocentruose bei Latvijoje.

Parengta: pagal „Agrochemos“ inf.
Gudinas -  23 06 14
Bayer 2023 08 21

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
Visos apklausos