Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
Ar keisis traktorių techninės apžiūros kainos?

Vilnius. Lietuvos transporto saugos administracija parengė privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodikos projektą ir pakvietė visuomenę bei suinteresuotas šalis išreikšti savo nuomonę, pateikti konkrečius pasiūlymus.

Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) direktoriaus Geniaus Lukošiaus pastebėjimu, pirmą kartą Lietuvoje parengtos techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodikos tikslas – nustatyti skaidrią, sąnaudomis pagrįstą ir reikiamą paslaugų kokybę užtikrinančią techninės apžiūros atlikimo kainą.

„Metodika paskatins iš naujo peržiūrėti techninės apžiūros kainas ir jas įvertinti, tačiau tiksliai pasakyti, kaip galėtų keistis vizito į techninės apžiūros stotį kaina, šiandien dar per anksti. Šiame etape norime, kad į viešą metodikos projekto svarstymą įsitrauktų ne tik verslo įmonės, bet ir žmonės, kurie šiuo metu už asmeninio lengvojo automobilio apžiūrą kas dvejus metus sumoka nuo 14,48 iki 23,46 Eur, jei automobilis varomas dujomis“, – sako G. Lukošius.

Bioversija 2024 07 09 m7

LTSA pranešime teigiama, kad visi gauti pasiūlymai bei argumentai bus vertinami ir naudojami tobulinant techninės apžiūros kainų skaičiavimo metodiką. Parengtas projektas yra paskelbtas viešai teisės aktų projektų informacinėje sistemoje ir prieinamas visiems, norintiems su juo susipažinti. Teikti pasiūlymus ir pastabas galima iki birželio 10 dienos.

Pokyčiai galioja ne visiems traktoriams

Nors žemės ūkio traktorių techninę apžiūrą atlieka savivaldybių specialistai, tačiau nuo 2018 m. gegužės 20 d. įsigaliojusiu žemės ūkio ministro įsakymu T5 kategorijos ratinių traktorių, dažniausiai naudojamų viešuosiuose keliuose vežimams už atlygį, kurių didžiausias projektinis greitis yra didesnis kaip 40 km/val., techninė apžiūra turi būti atliekama techninės apžiūros įmonėse Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka ir periodiškumu. Šie traktoriai turi atitikti techninius N2 ir N3 kategorijų motorinių transporto priemonių reikalavimus.

LTSA Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėjos Eglės Kučinskaitės pastebėjimu, kadangi T5 klasės traktoriai, kaip ir kitos transporto priemonės, yra įtraukti į Privalomosios techninės apžiūros tvarkos aprašą ir sąrašą, jiems galioja maksimalių kainų patvirtinimo metodika. „Atitinkamai keičiantis kainoms (į kurią pusę kaina keisis ir kaip keisis, šiandien dar negalime atsakyti), pokyčiai palies ir T5 klasės traktorius“, – teigia E. Kučinskaitė.

Kadangi T5 klasės traktoriai turi atitikti techninius N2 ir N3 kategorijų krovininio transporto priemonių reikalavimus, pagal šiuo metu galiojančias kainas už jų privalomąją techninę apžiūrą reikia mokėti nuo 24,62 (N2 kategorija) iki 29,83 (N3 kategorija) eurų.

Tiesa, tokių traktorių, kurių techninė apžiūra turėtų būti atlikta techninių apžiūrų (TA) centruose, savininkai greičiausiai yra ne žemės ūkio veiklos subjektai, kurie pagal savo veiklos sritį traktorius naudoja krovinių vežimo už atlygį paslaugoms teikti.

TA centruose traktoriai nėra tikrinti

Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ atstovo Renaldo Gabarto teigimu, lig šiol techninės priežiūros centruose T5 kategorijos traktorių niekas nėra matęs, visų traktorių techninė apžiūra atliekama savivaldybėse, nes mūsų šalyje jie kol kas nėra naudojami krovinių vežimo už atlygį paslaugoms teikti. Bendro naudojimo viešaisiais keliais ūkininkams vežant grūdus ar kitus krovinius priekabomis, traukiamomis traktorių, užtenka turėti savivaldybės specialistų išduotą galiojantį techninės apžiūros pažymėjimą.

Savivaldybėse traktorių techninės apžiūros atliekamos kas dvejus metus, išskyrus naujus traktorius. Nauji traktoriai nuo pirmos registracijos datos trejus metus eksploatuojami be techninės apžiūros. Techninė apžiūra atliekama teritoriniu principu, išvykstant į technikos buvimo vietą.

Nuo praėjusių metų rudens už traktoriaus, savaeigės žemės ūkio mašinos techninę apžiūrą mokama 6,8 Eur, už priekabos – 5,50 Eur. Už traktoriaus, savaeigės ar žemės ūkio mašinos ir priekabos techninės apžiūros atlikimą ne pagal patvirtintą grafiką papildomai imama 9,9 Eur valstybės rinkliava.

Šiemet dėl karantino traktoriams, kuriems pasibaigusi ar pasibaigė techninė apžiūra po 2020 m. kovo 14 d., techninės apžiūros galiojimo laikas pratęstas laikotarpiui, iki Lietuvoje galios karantino režimas ir dar 2 mėnesius po jo.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos