Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
Akademijos lauke sparnus skleidė savaeigiai purkštuvai

Akademija (Kauno r.). Demonstraciniame renginyje „Atviras ūkis 2023“ VDU Žemės ūkio akademijos lauke įmonės „Rovaltra“, „Audrokesta“ ir „Lytagra“ pristatė atstovaujamų gamintojų savaeigius purkštuvus. Mašinos turėjo įveikti šiaudų ryšulių kliūtis ir pademonstruoti sekcijų atjungimo galimybes keičiantis lauko formai.

Lauku važiavo Berthoud Raptor 5240, Horsch Leeb PT ir Amazone Pantera 4504 savaeigiai purkštuvai.

Bendrovės „Rovaltra“ pristatytas Berthoud Raptor 5240 – savaeigė purškimo mašina su didžiausiu 5 m3 talpos rezervuaru, gamintoja dar gali pasiūlyti purkštuvus su 3 ir 4 m3 talpos rezervuarais.

Bioversija 2024 04 26 m7

Apžiūrėję VDU Žemės ūkio akademijos mokomojo ūkio laukus ir susipažinę su ten vykdomais gamybiniais bandymais renginio „Atviras ūkis 2023“ dalyviai sugužėjo stebėti savaeigių purkštuvų demonstravimo

Demonstruota mašina su 28 m darbinio pločio sijomis, kurias išlaikyti vienodame aukštyje padeda trys ultragarso davikliai, o pastovaus slėgio sijose palaikymo sistema leidžia tiksliai valdyti kiekvieną purkštuką atskirai ir taip taupyti purškiamąjį tirpalą, išvengiant perpurškimų. Išcentrinio siurblio našumas – 550 l/min.

Kaip svarbiausius komforto dalykus, mašiną trumpai pristatęs įmonės „Rovaltra“ atstovas išskyrė priekinio ir galinio tilto pneumatinę amortizaciją, t. y. jie sumontuoti ant oro pagalvių, taip pat kiekvieno rato smūgių amortizatorius.

Savaeigiu Berthoud Raptor 5240 purkštuvu galima dirbti iki 22 km/val. greičiu, o keliais važiuoti – iki 40 km/val.

Įmonė „Audrokesta“ demonstravo naujos kartos Horsch Leeb PT savaeigį purkštuvą su 5 m3 talpos purškiamojo skysčio rezervuaru, nors gamintoja gali pasiūlyti ir mašinas su 8 m3 rezervuarais ir net 45 m darbinio pločio sijomis.

Purkštuvas sumontuotas ant lengvos konstrukcijos vamzdinio rėmo važiuoklės, kurios aukštis siekia 1 m, purškiant – 1,35 m. Purškimo siurblio našumas – 1 000 l/min. Darbinis mašinos greitis – iki 25 km/val., maksimalus važiuojant keliu – iki 50 km/val.

Purkštukai ant sijų, valdomų automatinės sistemos, išdėstyti kas 25 cm ir purškia 30 cm nuo augalų. Pasak įmonės atstovo, tai leidžia padidinti purškimo efektyvumą iki 20 procentų. Automatinė AutoSelect valdymo sistema reguliuoja purkštukų dydį arba jų derinį, kartu priderindama ir purškimo normą.

Naujos kartos Horsch Leeb PT savaeigis purkštuvas turi didesnę prošvaisą nei jo pirmtakai

Kopijavimui užtikrinti ant sijų sumontuotos 6 kameros, daugiausia jų gali būti 8. Lankstus galiukas saugo sijas nuo sulaužymo, susidūrus su kliūtimis.

Pasak įmonės „Lytagra“ atstovo, savaeigiame purkštuve Amazone Pantera 4504 suderintos moderniausios technologijos, išmaniosios valdymo sistemos ir komforto elementai, tarp kurių – ir priekyje įrengta erdvi, patogi, gero matomumo kabina.

Mašina sumontuota ant specialios tandeminės važiuoklės, kuri ne tik puikiai prisitaiko prie lauko nelygumų, bet kartu yra stabili ir šlaituose. Hidropneumatinės lingės yra reguliuojamo aukščio, todėl operatorius gali mėgautis optimaliu komfortu.

Tarpvėžės plotis nuo 1,8 iki 2,4 m nustatomas hidrauliškai, todėl galima greitai reaguoti į įvairioms kultūroms keliamus skirtingus reikalavimus. Purkštuvo prošvaisa gali būti nuo 1 iki 1,2 m, tai leidžia nepažeisti augalų, esančių po žemės ūkio technika.

Kompaktiškumo purkštuvui suteikia 8,4 m ilgis, 3,8 m aukštis ir 2,55 m plotis. Jame sumontuotas 4 500 l purškiamojo skysčio rezervuaras ir 36 m darbinio pločio Super-L3 tipo sijos, todėl darbo našumas gali siekti daugiau kaip 20 ha/val. Nuo kitų metų gamintoja „Amazone“ siūlys ir savaeigius purkštuvus su 7 000 l rezervuarais.

Amazone Pantera 4504sumontuota ant specialios tandeminės važiuoklės, kuri gerai prisitaiko prie lauko nelygumų

Purkštuve Amazone Pantera 4504 įrengta išmanioji 6 aukščio palaikymo daviklius turinti sistema Contour Control su individualiu purkštukų valdymu AmaSelect, užtikrinančiu tikslų ir tolygų padengimą be perpurškimų. Minimalus purkštuvo apsisukimo spindulys yra 4,5 m važiuojant visais vairuojamaisiais ratais – tai įmanoma dėl trumpos ratų bazės ir didelio vairuojamųjų ratų pasukimo kampo.

Autorius: Gitana Kemežienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos