Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Spaudos centras
Žvejams mėgėjams Baltijos jūroje leidžiama sugauti vieną lašišą per dieną

Vilnius. Baltijos jūroje ateinančiais metais, tausojant žuvų išteklius, tikslinė komercinė lašišų žvejyba bus uždrausta, tačiau žvejai mėgėjai, nors ir ribojami griežtų sąlygų, lašišas gaudyti galės. Mėgėjų vykdomai lašišų žvejybai bendra kvota nenustatyta – žvejyba bus leidžiama visoje Baltijos jūroje bet kokiais mėgėjų žvejybos įrankiais, tačiau jai bus taikomi apribojimai.

Vienas žvejys mėgėjas per dieną galės sugauti ir pasilikti sau ne daugiau kaip 1 dirbtinai įveistą lašišą su nukirptu riebaliniu peleku. Į krantą ji turės būti iškrauta neišdarinėta. Pagautos lašišos, kurių riebalinis pelekas nenukirptas, turės būti nedelsiant paleistos atgal į jūrą.

Tai reiškia, kad jeigu laivu žvejoti plaukia keli žvejai, jiems leidžiama parsivežti po vieną lašišą ir jos visos turės būti nukirptu riebaliniu peleku. Žvejai, pažeidę šį reikalavimą, už neteisėtai sugautas ar sunaikintas žuvis privalės atlyginti žalą. Bauda už vieną lašišą – 970 Eur.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Šiuo metu galiojančios Mėgėjų ir limituotos žvejybos jūrų vandenyse taisyklės nurodo, kad lašišas draudžiama gaudyti nuo rugpjūčio 15 d. iki spalio 31 d. mažesniu kaip 0,5 km spinduliu nuo Šventosios upės žiočių ir 0,5 km spinduliu nuo Klaipėdos uosto šiaurinio ir pietinio molų galų Baltijos jūroje.

Žuvininkystės tarnybos Žeimenos poskyris yra vienintelis lašišų veisėjas Lietuvoje. Šiemet į Lietuvos upes iš viso bus išleista net 130 tūkst. lašišų. Per dvejus gyvenimo metus upėje lašišaitės pasiekia tik 30–50 gramų svorį, o per dvejus metus gyvenimo jūroje – 3–4 kilogramų svorį. 

Nors įžuvinimo kiekiai įspūdingi, gerėja neršto apsauga, tačiau Lietuvos upėse išgyvenusių lašišų jauniklių skaičius siekia tik 31 proc. – lašišų populiacijos padėtis Baltijos jūros baseine yra viena iš blogiausių. 

Tikslinė komercinė lašišų žvejyba kitais metais pagrindiniame Baltijos jūros baseine bus draudžiama. Palikta tik neišvengiamos priegaudos, sugaunamos žvejojant kitas žuvų rūšis, kvota – Lietuvai numatyti 989 vnt. lašišų. O tai yra beveik 33 proc. mažiau nei buvo leista žvejams sugauti šiemet.

Taip nutarė Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryba, atsižvelgusi į mokslininkų rekomendacijas dėl žvejybos galimybių Baltijos jūroje 2022 metais.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos