Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Spaudos centras
Vyriausybė dėl trąšų importo iš trečiųjų šalių reguliavimo apsispręs vėliau

Vilnius. Vyriausybė siūlo Seimui nepritarti konservatorių vizijai, kaip Lietuvoje reguliuoti trąšų rinką. Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Ūkio ministerijos išvadai nepalaikyti parlamentarų pataisų.

Nutarta laukti analogiško įstatymo projekto, rengiamo Ūkio ministerijos, kurios pasiūlymai dėl trąšų rinkos priežiūros bus panašūs į konservatorių siūlymus.  

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius žada, kad Vyriausybė dėl ministerijos parengto trąšų rinkos reguliavimo įstatymo projekto apsispręs iki jo atostogų rugpjūčio pradžioje.

Bioversija 22 02 02

„Ūkio ministerija tą įstatymą pateiks Seimo rudens sesijoje. Vyriausybei jis jau yra pateiktas ir darbine tvarka derinamas dar su Vyriausybės teisininkais, o tuos visus siūlymus, kuriuos pateikė du Seimo nariai, Ūkio ministerija juos yra įtraukusi, nes tai yra grąžinimas įstatymo, kuris buvo priimtas 2012 metais, bet mes papildomai praplečiame pagal ES teisės aktus ir direktyvas“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio BNS teigė ministras.

„Šitas įstatymas nėra sidabrinė kulka. Įstatymas turi būti tinkamai įgyvendinamas – čia yra svarbiausios dalykas. Įgyvendinančios (įstatymą – BNS) institucijos privalo tikrinti bet kurią produkciją, kuri patenka į Lietuvą ar ES rinką pagal teisės aktus, kurie galioja ir dabar. Todėl įstatymas tikrai nespręs problemų dėl vienų ar kitų priemaišų į vieną ar kitą produktą. Tai turi užtikrinti prižiūrinčios institucijos“, – tvirtino ministras.  

Seimas gegužę priėmė svarstymui Tiekiamų rinkai trąšų įstatymo projektą, kurį parengė konservatoriai Kazys Starkevičius ir Edmundas Pupinis.

Parlamentarai siūlo Lietuvoje įteisinti trąšų registrą, kuriame būtų nurodytos ne iš ES  įvežamos trąšos, jų produktai ir tiekėjai.

Anksčiau jie teigė, kad iš trečiųjų šalių dabar nenustatyti kokybės reikalavimai, nenumatyta šios rinkos priežiūros tvarka.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui, parlamentarui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ yra vienas didžiausių trąšų importuotojų. Seimo opozicija įtaria, kad jos importuojamos apeinant ES antidempingo muitus.

Konservatoriai siūlė Seime steigti specialią komisiją, bet Seimas tam nepritarė.

Praėjusioje Seimo kadencijoje toks įstatymas buvo priimtas ir po to atšauktas, nes nebuvo suderintas su Europos Komisija, todėl galimai neatitiko ES konkurencijos ir laisvo prekių judėjimo reikalavimų.

Vietoj jo 2015 metų gegužę žemės ūkio ministras įsakymu reglamentavo trąšų saugojimą ir apskaitą, tačiau ir šis įsakymas 2017 metų balandį buvo atšauktas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ką manote apie rengiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui?
Visos apklausos