Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
VMVT: paukščių gripas dar nesitraukia, augintojai turi išlikti budrūs

Vilnius. Labai patogeniško paukščių gripo (H5N8) židiniai per paskutinę savaitę patvirtinti dar penkiose šalies savivaldybėse – Šiaulių, Prienų, Marijampolės, Vilniaus ir Raseinių rajonuose. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nauji viruso protrūkiai pasireiškė smulkiuose ūkiuose, juose naminiai paukščiai auginti savo reikmėms.

Remdamiesi atliekamais epizootiniais tyrimais, specialistai daro prielaidą, kad liga į Šiaulių, Prienų, Marijampolės, Vilniaus ir Raseinių r. ūkius pateko per paukščių gripo virusu užsikrėtusius laukinius vandens paukščius. Šiuose ūkiuose laikomi paukščiai galėjo turėti kontaktą su laukiniais vandens paukščiai, nes dalis jų buvo girdomi prūdo vandeniu, šalia kurio būriuojasi laukiniai vandens paukščiai.

Paukščių laikytojai, pastebėję, kad jų auginami naminiai paukščiai staiga pradėjo gaišti, atliko savo pareigą, jie nedelsiant kreipėsi į veterinarijos specialistus, kurie atvykę atrinko mėginius, siekiant nustatyti ligos paplitimą. Nustačius teigiamus paukščių gripo atvejus ūkiuose, juose likę gyvi paukščiai buvo nugaišinti ir saugiai sunaikinti, laikymo vietose jau atlikta pirminė dezinfekcija.

Bioversija 2024 07 09 m7

VMVT duomenimis, Lietuvoje per šiuos metus jau nustatyti 46 labai patogeniško paukščių gripo židiniai, dėl šios ligos sunaikinti 1145 paukščiai.

Veterinarijos specialistai nuolat informuoja ir primena, kad užkirsti kelią paukščių gripo viruso plitimui į kitas paukščių laikymo vietas gali atsakingas biologinio saugumo priemonių laikymasis.

Išliekant paukščių gripo viruso plitimo grėsmei, naminius paukščius galima išleisti tik į iš visų pusių aptvertas teritorijas, nesusisiekiančias su natūraliais ar dirbtiniais vandens telkiniais.

Naminiai paukščiai negali būti girdomi paviršinių vandens telkinių vandeniu, jų girdyklos ir pašaras turi būti laikomi po stogu arba paukščių laikymo patalpose, kad nebūtų pasiekiami laukiniams paukščiams.

Taip pat labai svarbu kuo dažniau skalbti darbo drabužius, dezinfekuoti batus, instrumentus ir kitus įrankius, kurie naudojami atliekant paukščių priežiūros darbus, būtina vengti tiesioginių kontaktų tarp dirbančiųjų paukštininkystės ūkių viduje ir išorėje. Šie reikalavimai, kurių privalu laikytis, pirmiausia yra skirti ūkių savisaugai nuo šio ypač greitai plintančio viruso.

VMVT inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos