Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Spaudos centras
Visuotinis žemdirbių suvažiavimas: Ar Lietuvai vis dar reikalingas žemės ūkis?

Žemdirbiai raginami aktyviai dalyvauti Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos, Lietuvos pieno gamintojų asociacijos, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos organizuojamame Visuotiniame žemdirbių suvažiavime.

KREIPIMASIS

Nors Lietuva ES sudėtyje jau beveik pusantro dešimtmečio, situacija šalies žemės ūkyje kone tragiška. Bendra šalies ekonomika auga, tačiau žemės ūkio sektoriuje padėtis ne tik negerėja, bet jau keletą metų iš eilės ritasi žemyn. Nuo šių metų pradžios išaugo žemės ūkio veikla užsiimančių asmenų apmokestinimas. Grūdų, pieno žaliavinės produkcijos supirkimo kainos krenta, o ūkininkams tenkančios investicinės ES paramos krepšelis beveik išsekęs, nors iki finansinio laikotarpio pabaigos dar likę keletas metų. Šį rudenį ūkininkų nepagailėjo ir gamta - ne viename liūčių permerktame ir ežeru virtusiame lauke vietoje žiemkenčių šiandien čiuožinėja vaikai. Rudenį ūkininkams nepavyko nuimti kone trečdalio derliaus, o ir nuimtasis toli gražu ne pačios geriausios kokybės. Su nerimu laukiama, kokius rezultatus gausime ir iš kur ne kur sudygusių žiemkenčių. ES liūčių sukeltiems potvyniams kompensuoti skyrė paramą, tačiau Lietuvos vyriausybė neketina prisidėti iš nacionalinio biudžeto, nors tokią teisę turi.

Bioversija 22 02 02

Lietuvos žemdirbiai aiškiai pareiškia: jei už sunkiu darbu užaugintą produkciją mums būtų mokama sąžininga, gamybos kaštus padengianti kaina, nereikėtų ir paramos!

Kaip išgyventi žemės ūkyje?

Norėtume tiesiogiai išgirsti iš valdžios - Ar reikia Lietuvai žemės ūkio?

Šio klausimo kamuojami, visos Lietuvos žemdirbiai vasario 9 d. rinksis į suvažiavimą. Suvažiavimo tikslas - išsakyti savo problemas, realijas ir viešai paklausti valdžios - Ar reikia Lietuvai žemės ūkio? Pastaruoju metu mūsų žemdirbiai yra priešinami su visuomene, esą yra išlaikytinių luomas, nuolat prašantis paramos. Būdami Europos Sąjungos pilnateisiais nariais turime teisę dirbti tomis pačiomis sąlygomis kaip ir kitų ES šalių žemdirbiai. Žemės ūkio sektorius visose šalyse  yra remiamas ir jo vaidmuo visuomenėje yra gyvybiškai svarbus. O pas mus?

Mieli žemdirbiai, raginame Jus dalyvauti Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos, Lietuvos pieno gamintojų asociacijos, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos organizuojamame Visuotiniame žemdirbių suvažiavime, kuris vyks

2018 m. vasario 9 d. Jonavos sporto arenoje (Žeimių g. 17, Jonava).

Suvažiavimo pradžia - 11 val.

Būkime vieningi!

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos