Bioversija A1 2025 03 18 Basf m1 2025 04 17
Spaudos centras
Daugiau kaip 500 žemės tvarkybos specialistų gali netekti teisės dirbti
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) perspėja, kad 533 matininko, geodezininko ir žemėtvarkos planavimo dokumentų rengėjo kvalifikacijos pažymėjimai artimiausiu metu gali būti sustabdyti arba panaikinti.

Tarnybos teigimu, taip gali nutikti, nes šie asmenys nėra išklausę privalomų kvalifikacijos tobulinimo kursų

Profesinę veiklą reglamentuojantys teisės aktai nustato, kad matininko, geodezininko ir žemėtvarkos planavimo dokumentų rengėjo kvalifikacijos pažymėjimo turėtojas privalo ne rečiau kaip kas 3 metus tobulinti kvalifikaciją pagal NŽT patvirtintas kvalifikacijos tobulinimo programas.

Bioversija m7 2025 03 18

„Nesilaikant šio reikalavimo, turimų matininko ir geodezininko kvalifikacijos pažymėjimų galiojimas turi būti stabdomas 6 mėn. laikotarpiui, per kurį galima išklausyti kvalifikacijos tobulinimo kursus. To nepadarius, NŽT sprendimu kvalifikacijos pažymėjimo galiojimas turi būti naikinamas“, – teigia NŽT Ūkio subjektų priežiūros skyriaus vedėja Daiva Levinskaitė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad žemėtvarkos planavimo dokumentų rengėjų kvalifikacijos pažymėjimų galiojimas tokiais atvejais nėra stabdomas ir turi būti iš karto panaikinamas, tad NŽT ragina nelaukti 3 metų termino pabaigos ir iš anksto kreiptis į kvalifikacijos kursų organizatorius dėl kvalifikacijos tobulinimo. 

NŽT ragina matininkus, geodezininkus ir žemėtvarkos planavimo dokumentų rengėjus, nusprendusius netęsti savo profesinės veiklos, pateikti prašymą Tarnybai nutraukti pagal išduotą pažymėjimą vykdomą veiklą ir panaikinti kvalifikacijos pažymėjimo galiojimą, nelaukiant kol pasibaigs terminas kvalifikacijai tobulinti, po kurio reikės atlikti ilgiau užtrunkančias pažymėjimo galiojimo stabdymo ir po to galiojimo nutraukimo procedūras.

Teigiama, kad nusprendus nebetęsti savo profesinės veiklos ir savo noru pateikus prašymą, asmuo gali bent kada pateikti NŽT prašymą dėl naujo kvalifikacijos pažymėjimo išdavimo. Priešingu atveju, toks prašymas gali būti pateiktas ne vėliau kaip po 2 metų nuo kvalifikacijos pažymėjimo galiojimo panaikinimo.  

Tarnybos teigimu, šiuo metu yra išduoti ir galioja 5238 matininko, geodezininko ir žemėtvarkos planavimo dokumentų rengėjo kvalifikacijos pažymėjimai. Informaciją apie juos galima rasti NŽT svetainėje bei Atvirų duomenų portale.   

Parengta: pagal NŽT pranešimą žiniasklaidai
Gudinas -  23 06 14
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ar dėl gresiančių gyvulių ligų stiprinate biologinę saugą ūkyje?
Visos apklausos