Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
Vilniaus paukštynas pralaimėjo ginčą su aplinkosaugininkais dėl taršos

Vilnius. Vilniaus paukštynui teisme nepavyko panaikinti Aplinkos apsaugos agentūros sprendimų dėl dviejų taršos pažeidimų. 

Regionų administracinis teismas sausio 22 d. atmetė Vilniaus paukštyno prašymą panaikinti agentūros raštus, kuriais ji paukštyną informavo apie du reikšmingus taršos pažeidimus, o per 12 mėn. padarius ir trečiąjį, bendrovė galėtų netekti taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimo. 

„Atsižvelgiant į tai, kad oro tarša iš taršos šaltinio (...) nebuvo nutraukta iki patikrinimo pabaigos, taip pat į tai, jog vienkartinių į aplinkos orą išmetamų teršalų, pavyzdžiui, acto rūgšties, kiekio viršijimai iš stacionarių (...) taršos šaltinių viršija daugiau kaip 10 proc., (...) pareiškėjos TIPK leidimo sąlygų pažeidimai neatitinka mažareikšmių pažeidimų kriterijų“, – nusprendė Teismas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Paukštynas teigė, kad Agentūra neįvertino aplinkybės, jog per didelis į orą anksčiau išmestų teršalų kiekis Rudaminos paukštyne nebuvo esminis pažeidimas ir jau yra pašalintas, todėl būtų neproporcinga už tokią klaidą naikinti TIPK leidimą.

„Neproporcinga ir neteisinga už pažeidimus, kurie agentūros nebuvo įvertinti kaip esminiai, kurie yra nutraukti ir nepadarė žalos gamtai ar visuomenės sveikatai, taikyti poveikio priemonę, kuri lemia TIPK leidimo galiojimo panaikinimą ir visišką pareiškėjos (Vilniaus paukštyno – BNS) veiklos nutraukimą“, – Teismui teigė paukštynas. 

Agentūra nurodė, kad tai, jog kituose teisės aktuose toks pažeidimas būtų laikomas mažareikšmiu, nereiškia, kad galima nepaisyti TIPK leidimo normų, kuriuos jo turėtojas įsipareigoja vykdyti.

„Nelogiškas pareiškėjos teiginys, kad pažeidimai, dėl kurių priimtas agentūros sprendimas, negali būti laikomi sunkiais ir pavojingais“, – teismui nurodė Agentūra.

Agentūros sprendimai dėl Vilniaus paukštyno pažeidimų priimti 2023 m. gegužę ir rugsėjį. 

Teismo sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos