Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
Ūkininkai iš Alytaus gaisro paveiktų teritorijų neskuba atnaujinti gyvulių bandų

Vilnius. Alytaus rajono ūkininkams, ūkininkavusiems įmonės „Ekologistika“ padangų gaisro paveiktose teritorijose leista atnaujinti gyvulių bandas, o mokėta kompensacinė išmoka už nesupirktą pieną nuo liepos nutraukiama, praneša alytausgidas.lt.

Žemės ūkio skyriaus vedėjo Stasio Supranavičiaus teigimu, ūkininkai buvo asmeniškai informuoti, kad gali atkurti gyvulių bandas. Tačiau tai padarė du ūkininkai iš 18.  

„Kiti kol kas nežada pirkti gyvulių. Šiuo metu kompensacija už nesupirktą pieną ir negautą produkciją mokama iki 10 ūkininkų“, – sakė S. Supranavičius.

Bioversija 2024 07 09 m7

Ūkininkams leista gyvulių bandas atnaujinti po Valstybinės maisto ir veterinarijos, Lietuvos geologijos tarnybų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Alytaus rajono savivaldybės užsakymu atliktų grunto, paviršinio ir šachtinių šulinių vandens, augalų, žolės, šienainio ir kitų mėginių tyrimų dėl dioksinų, nustačius, kad dioksinai neviršija Europos Sąjungos teisės aktuose nustatytas normų.

Balandžio-gegužės mėnesiais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba paėmė 84 mėginius dėl dioksinų. Tyrimus įstaiga planuoja tęsti ir vasarą – numatyta paimti 146 mėginius. 

Šių metų balandį dėl gyvulių ir naminių paukščių užterštumo dioksinais iš viso buvo utilizuota 12 pieninių karvių, 31 mėsinė karvė, telyčia ir buliai, 21 avis, viena ožka, 435 naminiai paukščiai ir 25 triušiai.

33 gyvulių laikytojams išmokėta beveik 65 tūkst. eurų kompensacijų.  

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos