Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Spaudos centras
Taisoma techninė klaida Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatyme

Vilnius. Seimas kovo 20 d. po pateikimo pritarė ir imasi svarstyti Seimo nario, žemės ūkio ministro Broniaus Markausko pateiktą Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama ištaisyti straipsnyje įsivėlusią techninę klaidą, išplečiančią ratą asmenų, kuriems ribojama teisė pirkti tokią žemę.

Š. m. sausį įsigaliojusios Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo nuostatos lėmė, kad apskaičiuojant maksimalų leistiną valdyti nuosavybės teise žemės ūkio paskirties žemės plotą - 500 hektarų - sumuojamas sutuoktinių, abiejų sutuoktinių tėvų ir sutuoktinių ar jų tėvų nepilnamečių vaikų turimas žemės plotas. Iki šių metų buvo sumuojamas tik tėvams ir jų nepilnamečiams vaikams priklausantis žemės plotas. Vadinasi, nepaisant to, kad suaugę vaikai kuria atskiras šeimas ir savo ūkius, jų galimybės įsigyti žemės apribojamos, jeigu didelį žemės kiekį valdo jų ar jų sutuoktinių tėvai.

Pasak žemės ūkio ministro B. Markausko, ši nuostata atsirado dėl techninės klaidos. „Klaidų darome visi. Šįkart taisome techninę klaidą. Redaguojant įstatymo 3 straipsnio 5 dalį prieš žodį „tėvai" buvo įrašyti žodžiai „ taip pat jų", taip išplečiant susijusių asmenų ratą. Džiugu, kad Seimas po pateikimo pritarė mano siūlymui ir ėmėsi svarstyti galimybę ištaisyti šią techninę klaidą grįžtant prie ankstesnės tvarkos, kai žemės ūkio paskirties žemės pirkėjas buvo laikomas susijusiu tik su savo sutuoktiniu ir savo nepilnamečiais vaikais", - aiškina B. Markauskas.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos