Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Spaudos centras
„Swedbank“: paskolos ūkininkams pernai augo du kartus iki 41 mln. eurų

Vilnius. Šalies ūkininkams pernai bankas „Swedbank“ suteikė paskolų už 41 mln. eurų – du kartus daugiau nei prieš metus.

Praėjusiais metais ūkininkai aktyviai investavo į ūkių modernizaciją, naujos įrangos ir žemės ūkio technikos įsigijimą, valdomų žemės plotų plėtrą, pranešė bankas.

„Swedbank“ Smulkių verslo klientų ir rinkodaros vadovės Rasos Verkauskaitės-Kazanskienės teigimu, išaugusioms Lietuvos ūkininkų investicijoms įtakos turėjo praėjusiais metais vyravę palankūs orai ir geras derlius. 

Bioversija 22 02 02

„Taip pat buvo pastebimas siekis pasinaudoti keliomis finansavimo bei palūkanų kompensavimo programomis, kurioms paraiškas buvo galima pateikti iki praėjusių metų pabaigos“, – pranešime sakė ji.

„Swedbank“ duomenimis, mažesniems ir vidutinio dydžio ūkiams bankas pernai suteikta ketvirtadalis visų žemės ūkio paskolų (24 proc.). Ūkiams, valdantiems 100–300 ha žemės, suteikta kiek daugiau nei pusė paskolų (52 proc.), o likusi dalis paskolų suteikta stambiausiems – 300 ha ir daugiau žemės valdantiems ūkiams.

Aktyviausiai finansuoti buvo ūkininkai, savo veiklą vykdantys Kauno, Vilniaus, Marijampolės, Klaipėdos ir Šiaulių regionuose. Bendra jiems suteiktų paskolų dalis sudaro daugiau kaip 65 proc. paskolų.

Bendrai pernai smulkiojo verslo finansavimas, neįtraukiant paskolų su valstybės parama, siekė apie 82 mln. eurų – 15 proc. daugiau.

Be ūkininkų, aktyviausiai dėl finansavimo į banką kreipėsi prekybos, profesinių paslaugų, transporto ir gamybos įmonės. Šios įmonės dažniausiai skolinosi investicijoms įrangai įsigyti, rečiau − dėl trumpalaikių kreditų apyvartinėms lėšoms finansuoti.

Banko ekspertai prognozuoja, kad 2021 m. finansavimo paklausa tarp ūkininkų turėtų išlikti panaši kaip ir praėjusiais metais, ypač jei bus pratęstos esamos ar paskelbtos naujos finansavimo programos.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokias tiksliosios žemdirbystės technologijas naudojate savo ūkyje?
Visos apklausos