Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
Suteikta dvigubai daugiau garantijų paskoloms
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) sausį–birželį suteikė individualių garantijų už 35,8 mln. Eur – 79 proc. daugiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Per pirmą šių metų pusmetį ūkio subjektams kompensuota 1,53 mln. Eur (20 proc. daugiau, palyginti su 2021 m.) finansų įstaigoms sumokėtų palūkanų.

ŽŪPGF kompensavo 0,83 mln. Eur už individualias garantijas mokamų įmokų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Individualios garantijos

Ūkio subjektams, kurių veikla susijusi su žemės, maisto ar miškų ūkiu, kaimo plėtra ar žuvininkyste, ŽŪPGF teikia individualias garantijas už finansų įstaigų jiems teikiamas paskolas ir lizingo paslaugas. Tai leidžia gauti finansavimą palankesnėmis sąlygomis. Šiemet per pirmą pusmetį šia galimybe pasinaudojo per 300 ūkio subjektų, t. y. 55 proc. daugiau negu pernai.

Per 2022 m. sausį–birželį ŽŪPGF suteiktos garantijos leido ūkio subjektams gauti paskolų ir lizingo paslaugų už daugiau kaip 56 mln. eurų. Palyginti su 2021 m. tuo pačiu laikotarpiu, ūkio subjektai su ŽŪPGF garantijomis gavo dvigubai daugiau finansavimo.

Daugiausia ūkio subjektai su ŽŪPGF garantijomis skolinosi investicijoms – sudarė 42 proc. suteiktų garantijų sumos. Likusi suteiktų garantijų suma maždaug lygiomis dalimis – po penktadalį – tenka apyvartinių lėšų paskoloms, lizingo finansavimui ir COVID-19 paskolų garantijoms.

Palūkanų kompensavimas

ŽŪPGF, administruodamas valstybės pagalbos priemones, teikia dalies finansų įstaigoms už paskolas ir lizingo paslaugas sumokėtų palūkanų kompensavimą. Tokias kompensacijas šiemet sausį–birželį gavo daugiau kaip 1,6 tūkst. ūkio subjektų, t. y. 19 proc. daugiau negu pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Iš viso kaimo vietovių ūkio subjektams, žemės ūkio kooperatinėms bendrovėms, alternatyvios veiklos subjektams ar žuvininkystės sektoriaus įmonėms kompensuotų palūkanų suma per pirmą 2022 m. pusmetį sudarė 1,53 mln. Eur – ji 20 proc. didesnė negu pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Šaltinis: ŽŪPGF
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos