Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Spaudos centras
Sustabdyta Lazdijų rajono „Šlavantų“ skerdyklos veikla

Vilnius. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) už šiurkščius pažeidimus sustabdė Lazdijų rajone esančios „Šlavantų“ gyvulių skerdyklos veiklą. 

Atsižvelgusi į nustatytų šiurkščių pažeidimų gausą ir galimą jų įtaką maisto saugai, atsakingiems asmenims bus taikomos administracinės ir drausminės nuobaudos, teigiama tarnybos pranešime.

VMVT teigimu, pažeidimai fiksuoti dar iki patenkant į įmonės vidų – aplinkui rasta nemažai pašalinių daiktų, o į teritoriją ir patalpas galėjo patekti bet kas. Šiurkštūs pažeidimai buvo fiksuojami visoje skerdimo linijoje – nuo gyvulių priėmimo patalpų, skerdimui naudojamos įrangos iki pačios skerdienos atidavimo užsakovui.

Bioversija 2024 04 26 m7

Įmonės gamybos patalpose, kuriose buvo skerdžiami ir išdorojami maistui skirti gyvūnai, mėsa tvarkyta antisanitarinėmis sąlygomis, grindų danga buvo ištrupėjusi, ant jų prisikaupę nemažai greitai gendančių skerdimo atliekų, sienos ir lubos pažeistos korozijos, „apaugę“ nešvarumais ir panašiai. Dėl netinkamo mėsos tvarkymo nustatyta kryžminės taršos atsiradimo galimybė.

Taip pat buvo nustatyta, kad šios įmonės skerdykloje naudota svaiginimo įranga neatitinka gyvūnų gerovės reikalavimų. Skerdimo įranga, kuri tiesiogiai liečiasi su šviežia mėsa, buvo nusidėvėjusi, surūdijusi, nešvari, dalis įrangos išvis nepritaikyta naudoti skerdykloje. Be to, dalyje įmonės patalpų neveikė apšvietimas, nebuvo tiekiama elektra.

Įmonėje gamybinės patalpos visiškai neapsaugotos nuo galimybės į jas patekti naminiams gyvūnams, graužikams ir kitiems kenkėjams. Gyvulių skerdimą vykdantys darbuotojai dirbo nešvariais darbo drabužiais.

Skerdykla atnaujinti savo veiklą galės tik ištaisiusi visus nustatytus trūkumus ir pašalinusi pažeidimus, po pakartotinio VMVT patikrinimo.

„Šlavantų“ akcijos priklauso trims fiziniams asmenims, bendrovė paskutinę ataskaitą Registrų centrui yra pateikusi tik už 2016 metus.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos