Basf m1 2024 06 14
Spaudos centras
Susisiekimo ministras: Ukrainos grūdų pervežimui per Lietuvą reikalinga ES pagalba

Vilnius. Ukrainos grūdų išgabenimas per Klaipėdos uostą pirmiausia yra ekonominis klausimas, kuriam reikalinga Europos Sąjungos pagalba, sako susisiekimo ministras Marius Skuodis. 

„(Grūdų gabenimas per Lietuvą – BNS) reikia pasakyti, ir ekonominis klausimas dėl pervežimo kainos. Jeigu ekonominis klausimas būtų išspręstas, tada jau yra politiniai sprendimai dėl procedūrų, kad pervežimai truktų trumpiau. Ir jeigu visa tai veiktų, jau tada mes susidurtume su infrastruktūros iššūkiais, bet kol kas iki to nesame net priėję“, – LRT radijui trečiadienį sakė M. Skuodis. 

„Pervežimams per Moldovą – bendra Europos Sąjungos pagalba. Jeigu sakome, kad tai yra bendras visų interesas, tai mes tikėtumės, jog ir pagalbą Ukrainos ūkininkams, kurie nori pervežti grūdus, lygiai taip pat turėtų teikti ir ES“, – pridūrė ministras.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak jo, finansinės pagalbos sumos būtų nedidelės, palyginti su Ukrainai suteikiama Lietuvos parama. 

M. Skuodžio teigimu, pastaruoju metu grūdai iš Ukrainos per Lietuvą negabenami. 

„Vienas dalykas – kaina per didelė juos vežti per Lietuvą. Todėl sakome, kad galime padėti, bet vežėjams, užsakovams, pirmiausia Ukrainos įmonėms reikalingos subsidijos“, – teigė M. Skuodis.

„Antras dalykas – jeigu subsidijos būtų ir kainos susilygintų su Gdansko ir Konstancos uostais (...) ir mūsų konkurencingumo lygmuo būtų panašus, tada jau trukdytų infrastruktūra“, – pridūrė ministras. 

Be to, jo teigimu, tarp Lenkijos ir Ukrainos sienos yra daug barjerų, dėl kurių traukiniai priversti ilgai laukti, o pervežimus vykdantis verslas patiria nuostolių.

Užsienio reikalų, susisiekimo ir žemės ūkio ministrai Gabrielius Landsbergis ir M. Skuodis bei Kęstutis Navickas liepą bendru laišku paragino Europos Komisiją stiprinti alternatyvų Ukrainos grūdų eksporto maršrutą per Baltijos šalis.

Lietuva taip pat siūlo kelią per Baltijos šalis, kuris palengvintų Ukrainos grūdų transportavimą ir eksportą – muitinės formalumai, fitosanitarinė patikra ir kitos procedūros galėtų būti perkeltos nuo Ukrainos ir Lenkijos sienos iki Europos Sąjungos uostų, pavyzdžiui, Klaipėdos.

Praėjusią savaitę Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius teigė, kad Lietuvos iniciatyva Ukrainai padėti išgabenti grūdus per Klaipėdos ir kitus Baltijos šalių uostus uostą neišspręs problemos, nes Lietuvoje nėra pakankamos infrastruktūros.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos