Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
STT pradėjo tyrimą „Lietuvos žirgyne“

Vilnius. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo bendrovėje „Lietuvos žirgynas“.

STT atstovė spaudai Renata Keblienė antradienį informavo BNS, kad tyrimas pradėtas išnagrinėjus gautą pranešimą ir siekiant patvirtinti arba paneigti kilusias abejones.

„Tyrimo metu bus vertinamos aplinkybės, ar bendrovėje „Lietuvos žirgynas“ organizuojant žirgų pardavimą, buvo užtikrintas skaidrus parduodamų žirgų kainų nustatymo mechanizmas, ar perkant tarpininkavimo ir veterinarijos paslaugas, nebuvo sudarytos išskirtinės sąlygos tokias paslaugas teikti ir ar dėl tokių veiksmų nebuvo padarytos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos“, – teigė STT atstovė.

Bioversija 2024 04 26 m7

Jos teigimu, įtarimai kol kas niekam nėra pareikšti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

LRT tyrimų skyriaus duomenimis, „Lietuvos žirgynas“, kurį valdo Žemės ūkio ministerija, ne vienus metus prekiavo žirgais pasitelkdamas tarpininkę, kurios paslaugos įsigytos neskelbiant viešojo pirkimo.

Per keletą metų tokiu būdu parduota žirgų už beveik 500 tūkst. eurų, o už paslaugas tarpininkei išmokėta daugiau nei 30 tūkst. eurų.

LRT teigimu, žirgų pardavimo sandoriai „Lietuvos žirgynui“ nebuvo naudingi, kadangi žirgai pardavinėti itin žemomis kainomis.

Be kita ko, LRT teigia, kad bendrovė iš veterinarijos gydytojos pirko konsultavimo paslaugas ir išmokėjo specialistei daugiau nei 14 tūkst. eurų, nors „Lietuvos žirgynas“ turėjo savo veterinarijos gydytoją.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos