Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
STT: Maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto veikla tobulintina

Vilnius. Išanalizavę korupcijos riziką Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai teigia, kad procesus reikėtų tobulinti.

Korupcijos rizika analizuota mėginių tyrimų atlikimo organizavimo ir kontrolės vykdymo procesuose. 2022 m. Institute atlikta daugiau nei 1,3 mln. laboratorinių tyrimų, iš kurių 70 proc. mėginių tyrimų buvo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų valstybinės kontrolės metu paimti mėginiai. STT vertinimu, Institutui trūksta efektyviai veikiančios gautų mėginių kodavimo sistemos ir automatizuoto užduočių paskirstymo.

STT pareigūnai atkreipė dėmesį, kad nėra sukurta efektyvi gautų mėginių kodavimo sistema – ant plombuotų mėginių pakuočių daromi įrašai, iš kurių vėlesniuose tyrimų etapuose Instituto darbuotojai gali identifikuoti mėginio užsakovą, gamintoją ar mėginio savininką, o už tyrimų atlikimą atsakingų skyrių vedėjai, darbuotojai dėl atliekamo mėginių tyrimo gali tiesiogiai bendrauti su užsakovais, gamintojais ar mėginio savininkais, o tai kelia susitarimų ir piktnaudžiavimo rizikas.

Bioversija 2024 07 09 m7

Be to, STT teigimu, Instituto veikloje naudojama informacinė sistema yra nepakankamai funkcionali – neautomatizuotas užduočių paskirstymas, trūksta tiesioginės sąsajos su VMVT informacine sistema, neskaitmenizuotas mėginių tyrimų protokolų pasirašymo ir tyrimų rezultatų pateikimo užsakovams procesas, o dėl to gali kilti korupcijos rizikos.

Taip pat STT pareigūnai pateikė pastabas dėl vykdomos nepakankamos viešųjų ir privačių interesų kontrolės.

Atsižvelgiant į aptiktas galimas korupcijos rizikas STT Institutui siūlo automatizuoti mėginių tyrimų užduočių paskirstymo procesą, tobulinti mėginių kodavimo sistemą bei plombuotų ar originalių mėginių pakuočių saugojimą. Taip pat STT rekomendavo taikyti „vieno langelio“ principą ir atsisakyti praktikos, kai mėginio tyrimo atlikimo klausimais su tyrimų užsakovais tiesiogiai bendrauja tyrimus atliekančių skyrių darbuotojai, skirti didesnį dėmesį Instituto darbuotojų viešųjų ir privačių interesų kontrolei ir galimų interesų konfliktų valdymui.

Institutas per 3 mėnesius turi viešai paskelbti, kaip atsižvelgta ar numatoma atsižvelgti į STT korupcijos rizikos analizės išvadoje pateiktas pastabas ir pasiūlymus.

Parengta: pagal STT inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos