Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
Smulkieji „Kauno grūdų“ akcininkai nerimauja dėl grupės pardavimo

Vilnius. Tautvydo Barščio kontroliuojamos žemės ūkio produktų perdirbimo bendrovės „Kauno grūdai“ smulkieji akcininkai nerimauja, kad už šimtamilijoninę sumą parduodamas  verslas juo paliks be nieko ir jų teisės bus pažeistos. 

Kaip pranešė Investuotojų asociacija, apie vykstantį sandorį su žemės ūkio investicijų bendrove „Linas Agro Group“ smulkiesiems akcininkams neteikiama jokios reikšmingos informacijos.

„Į Investuotojų asociaciją kreipėsi smulkieji „Kauno grūdų“ akcininkai, kuriems įmonė neteikia jokios reikšmingos informacijos, prisidengdama tuo, kad visa informacija, išskyrus metines ataskaitas, yra komercinė paslaptis“, – pranešime sakė asociacijos valdybos narys Tomas Pilipavičius.

Bioversija 2024 07 09 m7

Pasak jo, „Kauno grūdai“ turi kelis šimtus smulkiųjų akcininkų, kartu valdančių daugiau kaip 10 proc. akcijų.

„Kauno grūdų“ pagrindinis akcininkas T. Barštys įmonėse tvarkėsi kaip vienvaldis šeimininkas ir nepanašu, kad kas nors keisis ir atėjus „Linas Agro Group“, nes už smulkiųjų akcijas ši bendrovė siūlo simbolinę kainą“, – sakė T. Pilipavičius.

„Linas Agro Group“ valdybos pirmininko pavaduotojas Andrius Pranckevičius „Verslo žinioms“ teigė, kad įsigijimas kol kas neapima smulkiųjų akcininkų, o išpirkti akcijas jiems bus pasiūlyta, kai sandoris įvyks.

Anot jo, Konkurencijos tarybai sandorį pavirtinus, kol kas nėra minčių atsisakyti dalies „Kauno grūdų“ grupės verslų, pavyzdžiui, prekybos veterinarijos vaistais, kenkėjų kontrolės paslaugos ar kepyklų. 

„Galiu tik patikinti, kad sandorį patvirtinus nieko nesiruošiame parduoti, planuojame viską tęsti“, – vz.lt teigė A. Pranckevičius.

„Linas Agro Group“ sutartį dėl „Kauno grūdų“, Kaišiadorių ir Vilniaus paukštynų bei susijusių įmonių kontrolinių akcijų paketų įsigijimo pasirašė pernai spalį.

Anksčiau skelbta, jog sandorį tikimasi užbaigti šių metų pavasarį. Kai kurių ekspertų BNS pateiktu vertinimu, sandorio vertė galėtų siekti 100-120 mln. eurų, jeigu būtų parduota 100 proc. akcijų.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos