Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
Smulkieji ir vidutiniai ūkiai gavo 10 mln. eurų sutelktinių paskolų
shutterstock.com nuotr.

Vilnius. Sutelktinio finansavimo platforma „Lande“ surinko ir paskolino 10 mln. Eur smulkiesiems ir vidutiniams Baltijos šalių ūkininkams.

„Lande“ sutelktinio finansavimo platforma padeda sumažinti finansavimo galimybių atotrūkį tarp didelių ir mažų ūkių. Didesni ūkiai dažnai lengviau gauna jiems reikalingų lėšų, o smulkiesiems ir vidutiniams ūkininkams, ypač jauniems ir tik pradėjusiems ūkininkauti, sunkiau užsitikrinti finansavimą, reikalingą veiklai pradėti ar plėsti.

„Lande“ platformoje suteikiamos paskolos žaliavoms ir reikmenims įsigyti, ūkio technikos įrangai pirkti ar remontuoti, taip pat paskolos už būsimą derlių. Ūkininkai turi sąlygas kreiptis į konsultantus, kurie padeda priimti pagrįstus sprendimus dėl trąšų ar žemės ūkio technikos pirkimo, o specialistai derasi dėl kolektyvinių sandorių su tiekėjais, jog ūkininkai gautų geriausias įmanomas kainas ir papildomos vertės.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Esame daugiau nei tik finansavimo platforma – kuriame bendruomenę, vienijančią ūkininkus, investuotojus ir konsultantus, jog būtų remiamas mums taip svarbus žemės ūkio sektorius. Ši bendruomenė sparčiai auga, todėl galės remti dar daugiau smulkiųjų ūkininkų Lietuvoje, Latvijoje bei Rumunijoje“, – sako Baltijos regiono vadovas Haraldsʼas Neimanʼis.

„Unikalus finansinio vertinimo modelis leidžia platformoje pritaikyti finansavimo sprendimus pagal konkrečius kiekvieno ūkio poreikius ir galimybes. Mokėjimai gali būti išdėstyti pagal individualią ūkininko situaciją, mūsų platforma sudaro sąlygas investuotojams teikti naudotos žemės ūkio technikos finansavimą, kuris smulkiesiems ūkininkams yra didelis iššūkis“, – sako Baltijos regiono vadovas.

Sutelktinio finansavimo platforma taip pat suteikia galimybę investuotojams diversifikuoti savo investicinį portfelį, tad investuotojai gali uždirbti palūkanas už paskolas smulkiesiems ir vidutiniams ūkininkams, tuo pat remdami žemės ūkio sektorių ir skatindami tvaraus ūkininkavimo praktiką.

„Lande“ padėjo finansuoti beveik 500 žemės ūkio projektų, o jos bendruomenė išaugo iki 4 500 smulkiųjų investuotojų iš visos Europos

Parengta: pagal „Lande“ inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos