BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Spaudos centras
Siūloma pradėti Pluoštinių kanapių įstatymo projekto notifikavimą

Seimo Kaimo reikalų komitetas, planavęs svarstyti Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadą „Dėl Pluoštinių kanapių įstatymo Nr. XII-336 pakeitimo įstatymo projekto“ (Nr. XIIIP-3195(2), toliau – Projektas), kuri buvo pateikta 2020 m. balandžio 20 d., nusprendė daryti svarstyme pertrauką.

Komitetas pasiūlė Žemės ūkio ministerijai kuo greičiau, numatydamas terminą – iki 2020 m. gegužės 1 d., pradėti šio Projekto notifikavimo procedūrą. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad Seimas po svarstymo, 2020 m. balandžio 7 d., jau pritarė šiam Projektui; kadangi Projekto nuostatų įgyvendinimas turėtų įtakos laisvam gaminių judėjimui, būtina šio Projekto notifikavimo procedūra. Gavus Europos Komisijos pastabas ar rekomendacijas, Projekto priėmimo procedūra Seime būtų tęsiama.

Daug visuomenėje diskusijų sukėlę Seimo narių teikti Pluoštinių kanapių įstatymų projektai, Seimo pavedimu Kaimo reikalų komiteto buvo sujungti į vieną, ir pateiktas naujos redakcijos Pluoštinių kanapių įstatymo Nr. XII-336 pakeitimo įstatymo Projektas. Į Projekto svarstymą buvo įtraukti ne tik valstybės institucijų atstovai, bet ir suinteresuotos asociacijos, pateikta apie 200 pasiūlymų, laukta Vyriausybės, nepriklausomų ekspertų išvadų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Nepriklausomi ekspertai patvirtino, kad Kaimo reikalų komiteto parengtas naujos redakcijos Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimo įstatymo projektas atitinka teisėkūros principus, yra tinkamai integruotas į nacionalinę teisės sistemą, neprieštarauja Lietuvos įsipareigojimams pagal Europos Sąjungos teisės aktus ir tarptautines konvencijas. Nepriklausomų ekspertų nuomone, priėmus šį įstatymo projektą, tikėtina, kad būtų sukurtas šalies pluoštinių kanapių verslo proveržis, orientuotas teikti produkciją farmacijos, kosmetikos, maisto, gėrimų ir pašarų pramonei. Projektas turėtų teigiamos įtakos naujai industrijai susiformuoti ir investicijoms pritraukti, taip pat prisidėtų prie kaimo vietovių užimtumo.

Projektu siekiama užtikrinti teisinį aiškumą, patikslinamos sąvokos, įtvirtinamos pluoštinių kanapių auginimo, pluoštinių kanapių produktų gavimo ir gaminių gamybos, jų tiekimo rinkai ir importo, licencijavimo sąlygos. Projektu siekiama aiškiai apibrėžti tiek pluoštinių kanapių produktus, tiek pluoštinių kanapių gaminius. Priėmus šį Projektą, visa su pluoštinėmis kanapėmis susijusi veikla būtų susisteminta viename pagrindiniame teisės akte, kuris turėtų būti įgyvendintas priimant įgyvendinamuosius teisės aktus.

Kaimo reikalų komitetas, planuodamas teisėkūros darbus, atsižvelgė į tai, kad, notifikuojant techninių reglamentų projektus ir laukiant Europos Komisijos teikiamų išsamių nuomonių ar komentarų, tokių teisės aktų priėmimo procesas yra stabdomas mažiausiai trims mėnesiams. Šis terminas turi būti ne trumpesnis nei trys arba šeši mėnesiai nuo tos dienos, kai Europos Komisija gauna notifikavimo pranešimą. Atsižvelgiant į tai, manytina, kad šio projekto priėmimo procedūrą Seimas tęs rudens sesijoje, sulaukęs Europos Komisijos rekomendacijų.

LRS KRK inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos