Basf m1 2024 06 14
Spaudos centras
Registrų centras atvėrė Adresų registro duomenis

Vilnius. Siekiant skatinti naujų aukštųjų technologijų produktų ir paslaugų kūrimą bei žinių ekonomikos vystymąsi, Registrų centras visuomenei neatlygintinam naudojimui atvėrė vieno pagrindinių šalies registrų Adresų registro duomenis.

Registre kaupiamos gyvenamosios vietovės, administraciniai vienetai, gatvės, gatvių ašinės linijos, leidžiančios tiksliai žemėlapiuose atvaizduoti gatves, gyvenamųjų vietovių ribos, adresų taškai, unikalūs adresai ir pašto kodai – iš viso 2,1 mln. unikalių adresų ir daugiau kaip 1 mln. adresų taškų, kuriuos galima pažymėti žemėlapyje.

„Šių atvirų duomenų panaudojimo galimybės yra labai plačios: nuo efektyvesnio savivaldybių funkcijų įgyvendinimo iki papildomos pridėtinės vertės logistikos, kurjerių ar taksi paslaugas teikiančioms įmonėms. Galiausiai, šie atverti duomenys leis visiems naudoti standartizuotą adresų informaciją ir taip išvengti pasitaikančių nesusipratimų“, – pranešime sakė Registrų centro vadovas Saulius Urbanavičius.

Bioversija 2024 04 26 m7

Taip pat atverti ir erdviniai duomenys, leidžiantys matyti Lietuvos apskričių, savivaldybių, gyvenamųjų vietovių, seniūnijų ribas, gatvių ašines linijas. Be to, atverti ir istoriniai Adresų registro duomenys nuo 1998 metų.

Iki 2022 metų Registrų centras planuoja atverti ir Juridinių asmenų bei Gyventojų registrų duomenis. 

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos