Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Spaudos centras
Privatus fondas perka „Krekenavos agrofirmą“

Kėdainiai. Didžiausio Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojo „BaltCap“ fondas pasirašė susitarimą įsigyti vieną didžiausių Lietuvos mėsos perdirbimo įmonių „Krekenavos agrofirmą“. Dėl sandorio „BaltCap“ kreipėsi į Konkurencijos tarybą, kurios leidimą tikimasi gauti per 1-2 mėnesius.

Tai bus pirmoji šiemet įsteigto 136 mln. eurų dydžio „BaltCap Private Equity Fund III“ (BPEF III) investicija, teigiama „BaltCap“ pranešime.

„Mėsos perdirbimo sektorius visada buvo aktyvus, tačiau nepatrauklus investicijoms dėl gamybinių pajėgumų perviršio ir didelio dalyvių skaičiaus, tačiau dabar matome didelį potencialią tiek eksporto rinkose tiek vietos rinkoje, kuriame „Krekenavos agrofirma“ yra aiškus lyderis. Stipri įmonės vadovų komanda ir rinkos potencialas leidžia tikėtis vertės augimo ir įvairių plėtros galimybių“, – pranešime sakė BPEF III partneris Šarūnas Alekna.

Bioversija 22 02 02

Kol negautas Konkurencijos tarybos leidimas „BaltCap“ atstovai nekomentuoja, kokio dydžio „Krekenavos agrofirmos“ akcijų paketą ketinamą įsigyti, taip pat neatskleidžia planuojamos sandorio vertės.

„Krekenavos agrofirmos“ pardavimo pajamos pernai, palyginti su 2017-aisiais, smuktelėjo 0,1 proc. iki 114,514 mln. eurų, tuo metu grynasis pelnas išaugo 20,6 proc. iki 5,372 mln. eurų.

100 proc. „Krekenavos agrofirmos“ akcijų priklauso Darbo partijos įkūrėjo ir pirmininko Viktoro Uspaskicho vaikų Julijos ir Eduardo valdomai įmonei „Edvervita“.

BPEF III investuoja į inovatyvias Baltijos šalių įmones, remdamasis „įsigyk ir augink“ strategija. BPEF III įkurtas bendradarbiaujant su Europos investicijų fondu (EIF), veikiančiu  per Baltijos inovacijų fondą 2, kuris yra Baltijos šalių vyriausybių bei EIF projektas.

Į BPEF III taip pat investavo Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB), LHV ir SEB pensijų fondai, Suomijos fondų valdytojas „eQ Asset Management“ bei šeimos biurai.

Planuojama, kad BPEF III investuos į 8-10 taikinių Baltijos ir Šiaurės šalyse. Fondą dominančių įmonių vertė turėtų siekti nuo 10 mln. iki 50 mln. eurų.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos