Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Spaudos centras
Prašo antstolio išieškoti baudą iš melioracijos įmonės

Vilnius. Bendrovei „Panevėžio melioracija“ laiku nesumokėjus už kartelinį susitarimą skirtos 210 tūkst. eurų baudos ir palūkanų, Konkurencijos taryba kreipėsi į antstolį dėl jos išieškojimo.

Bendrovė nesumokėjo baudos per tris mėnesius nuo tarybos nutarimo, todėl jai buvo skaičiuojamos palūkanos. Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) lapkričio 12 dieną patvirtinus, kad bauda skirta teisingai, bendrovė turėjo sumokėti ir baudą, ir 6 proc. metines palūkanas už kiekvieną pradelstą dieną, pranešė taryba.

Palūkanos, jau viršijančios 14 tūkst. eurų, bus skaičiuojamos daugiausia 180 dienų po teismo sprendimo arba kol bus sumokėta bauda.

Bioversija 23 09 01 m7

Konkurencijos taryba pernai birželį paskelbė, kad bendrovės „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, užuot konkuravusios, susitarė, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 metais organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto bei melioracijos darbams pirkti.

Taip įmonės sudarydavo sąlygas viena kitai laimėti skirtingose teritorijose: Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“, Pasvalio rajone – tų pačių akcininkų valdomoms bendrovėms „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“.

Iš viso įmonės nubaustos 977,9 tūkst. eurų baudomis, pripažino pažeidimą, tačiau teisme ginčijo  baudų dydžius.

Lapkritį LVAT atmetė „Panevėžio melioracijos“ skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad bauda „Panevėžio melioracijai“ už dalyvavimą karteliniame susitarime skirta pagrįstai.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos