


Kėdainių r. Pradėta statyti pirmą regioninį žemės ūkio produkcijos logistikos centrą Kėdainių rajone.
Per porą metų Aristavos kaime planuojamas įrengti 1,4 tūkst. m2 ploto logistikos centras su prekybinėmis patalpomis padės žemdirbiams užtikrinti maisto produktų tiekimą trumpąja tiekimo grandine, pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).
„Labai svarbu, kad mūsų ūkininkai taptų konkurencingi, patys galėtų tiekti savo produkciją tiesiai logistikos centrams, o ne perdirbėjams ar tarpininkams“, – pranešime teigė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.
Jo teigimu, regioninis logistikos centras padės aktyviau ir efektyviau integruoti žemdirbius į žemės ūkio produktų ir maisto produktų grandinę, paskatins juos būti aktyvesniais rinkos dalyviais, leis dalyvauti žemės ūkio ir maisto produktų viešuosiuose pirkimuose.
Logistikos centro projektą įgyvendina bendrovė „Žemtecha“, jam skirta 1,2 mln. Eur Europos Sąjungos ir šalies biudžeto lėšų.
ŽUM skaičiavimais, Lietuvoje užtektų trijų logistikos centrų, plėtojančių trumpąsias maisto tiekimo grandines.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Seimas pakeitė poveikio aplinkai vertinimo tvarką
2025-06-05 -
Lietuviai atidarė sėklų gamyklą Latvijoje
2025-06-04 -
Seimas imasi kurti milijardinį Kelių fondą
2025-06-03
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Rusijos „Rostselmash“: po svaiginančio pakilimo – kritimas į bedugnę
2025-05-23 -
Nauja didmaišių gamykla iškils Vilkaviškio rajone
2025-05-08
(0)