Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl didelės pesticidų kontrabandos
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimos daugiau nei 7,5 t Lietuvoje draudžiamų pesticidų kontrabandos, kuri pernai laivu iš Kinijos atvyko į Klaipėdos uostą. Neregistruotų augalų apsaugos produktų vertė gali siekti apie 71 tūkst. eurų.

Pagal laikinojo saugojimo deklaraciją, kroviniui atliktas muitinis tikrinimas. Krovinio dokumentuose nurodyta, kad gabenamas produktas – 100 proc. koncentracijos augalų apsaugos produktas.

Siekiant nustatyti, ar Klaipėdos uoste laikinajam saugojimui įformintas krovinys faktiškai atitinka siuntėjo deklaruotą informaciją, paimti prekių mėginiai.

Bioversija 2024 07 09 m7

Pasak Klaipėdos apygardos prokuratūros, atlikti laboratoriniai tyrimai parodė, kad iš Kinijos atgabentų augalų apsaugos produkto sudėtyje esančių veikliųjų medžiagų dalis neregistruotos ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje, todėl jas įvežti į Lietuvą ar kitą valstybę narę draudžiama.

Gavę šiuos duomenis, Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai minėtą krovinį sulaikė ir perdavė medžiagą Muitinės kriminalinei tarnybai (MKT), kad įvertintų informaciją.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės Saulės Pučkienės teigimu, turimi duomenys leidžia įtarti, kad netinkamas cheminių medžiagų ženklinimas ir krovinio laikinojo saugojimo deklaracijoje pateikti, kaip įtariama, melagingi duomenys yra nusikalstamos veikos požymiai.

Atsižvelgiant į tai, kad medžiagoje buvo gauti papildomi duomenys iš Valstybinės augalininkystės tarnybos, vasario 10 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo įvykdyti kontrabandą.

Tyrimą atlieka MKT Klaipėdos skyriaus pareigūnai.

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos