Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
Pradedamos teikti lengvatinės paskolos nukentėjusiems nuo šalnų 2019 m.

Vilnius. Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų fondas (ŽŪPGF) baigė finansų tarpininkų atranką skatinamajai finansinei priemonei „Paskolos nukentėjusiems nuo nepalankių klimato reiškinių“ ir artimiausiu metu pasirašys sutartį dėl paskolų teikimo su finansų tarpininku – Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) narėmis.

Paskoloms pagal šią priemonę yra skiriama 2,744 mln. eurų, o 2019 m. nuo šalnų nukentėję ūkio subjektai galės gauti iki 25 tūkst. eurų paskolą itin palankiomis sąlygomis.

Pirmine žemės ūkio produktų gamyba užsiimantys ūkio subjektai, kurie 2019 m. nukentėjo nuo šalnų, pagal šią skatinamąją priemonę galės gauti lengvatinę paskolą iki 25 tūkst. eurų ir iki 36 mėn. laikotarpiui. Paskolos bus teikiamos mažoms ir vidutinėms įmonėms, kurioms yra reikalingos lėšos investicijoms ir apyvartinėms lėšoms finansuoti arba darbo užmokesčiui bei su juo susijusiems mokesčiams sumokėti.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Nukentėję dėl nepalankių klimato reiškinių ūkininkai dažnai netenka derliaus ir pajamų, todėl susiduria su likvidumo problemomis. 2019 m. ūkio sektoriui nemažai žalos padarė šalnos, tad pirmuoju šios priemonės įgyvendinimo etapu iki 2020 m. lapkričio 30 d. lengvatinės paskolos bus teikiamos 2019 m. nuo šalnų nukentėjusiems ūkininkams ir ūkiams, o vėliau – nukentėjusiems ir nuo kitų nepalankių klimato reiškinių“, – komentuoja Žemės ūkio paskolų garantijų fondo atstovas Aurimas Brazauskas.

Paskolos teikiamos didžiąja dalimi jas finansuojant iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, o 23 proc. paskolų sumos dalies sudaro finansų tarpininkų – LCKU narių – lėšos. Valstybės lėšomis finansuojamai paskolos daliai yra taikomos nulinės paskolų palūkanos, kredito unijų lėšomis finansuojamai daliai – iki 8 proc. metinės palūkanos, todėl bendra paskolos palūkanų norma nesieks 2 proc.

Paskolos gavėjui pageidaujant, gali būti taikomas iki 1 metų paskolos grąžinimo atidėjimas. Paskolos gavėjas turės sumokėti paskolos administravimo mokestį, kuris siekia 1 proc. nuo paskolos sumos, tačiau ne mažiau kaip 100 eurų.

„Lengvatinės paskolos nukentėjusiems nuo nepalankių klimato reiškinių yra teikiamos itin palankiomis sąlygomis, todėl tikimės, kad ši valstybės pagalbos priemonė padės ūkio sektoriui sumažinti dėl šalnų patirtus nuostolius“, – komentuoja A. Brazauskas.

Paskolos teikiamos bendradarbiaujant su LCKU

Paskolų teikimas, pasirašius sutartį, bus įgyvendinamas tarpininkaujant šios priemonės finansų tarpininko atrankos konkurse geriausią pasiūlymą pateikusioms LCKU priklausančioms kredito unijoms.

Paskolos gavimo reikalavimus atitinkantys ūkio subjektai galės kreiptis net į 11 kredito unijų, esančių Alytuje, Anykščiuose, Kaune, Kėdainiuose, Naujoje Akmenėje, Pakruojyje, Panevėžyje, Pasvalyje, Prienuose, Šiauliuose ir Ukmergėje.

„LCKU priklausančios kredito unijos, kurių klientų aptarnavimo tinklas išsidėstęs įvairiuose Lietuvos regionuose, – artimos savo bendruomenėms ir mes geriausiai jaučiame šio sektoriaus pulsą bei problemas, su kuriomis susiduria ūkininkai. Dėl tos priežasties jau šešioliktus metus artimai bendradarbiaujame su UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondu ir aktyviai prisidedame prie instrumentų, skirtų stiprinti Lietuvos žemės ūkio sektorių, įgyvendinimo. Džiaugiamės tapę lengvatinių paskolų 2019-aisiais nukentėjusiems nuo šalnų finansų tarpininkais.“, – sako LCKU administracijos vadovas ir valdybos pirmininkas Mindaugas Vijūnas, komentuodamas LCKU galimybę prisidėti prie žemės ūkio sektoriaus stiprinimo susiklosčius Lietuvos ūkiui nepalankioms aplinkybėms.

Tarp pateikiamų dokumentų – pažyma iš savivaldybės

Paskolas norintys gauti ūkio subjektai turi kreiptis į tarpininkaujančią finansų įstaigą – vieną iš priemonės įgyvendinime dalyvaujančių LCKU kredito unijų – ir pateikti reikalingus dokumentus: užpildytą paraišką ir jos priedus bei pažymą iš savivaldybės apie nukentėjimą nuo 2019 m. šalnų.

„Vienas iš reikalaujamų pateikti dokumentų yra pažyma iš savivaldybės, kurioje veikia ūkio subjektas, apie nukentėjimą nuo šalnų 2019 m. Šią pažymą ūkininkai gali gauti kreipdamiesi į savo savivaldybių žemės ūkio skyrius“, – procesą paaiškina A. Brazauskas.

ŽŪPGF inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos