Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
Paukščių gripo rizika išlieka didelė – tarnyba

Vilnius. Sausio pradžioje nustačius pirmą Lietuvos istorijoje paukščių gripo atvejį privačiame ūkyje, Maisto ir veterinarijos tarnyba perspėja, kad ligos pavojus išlieka ne tik paukščių migracijos metu, bet ir žiemą. 

„Rizika, ką parodė ir protrūkis paukščių laikymo vietoje, yra labai didelė, o artėjant pavasariui rizikos lygis jau bus aukščiausias“, – BNS teigė tarnybos Skubios veiklos skyriaus patarėjas Paulius Bušauskas. 

Jo teigimu, pastaruoju metu naujų atvejų tiek gamtoje, tiek ūkiuose nenustatoma, tačiau žmonės  raginami pranešti apie pastebėtus nugaišusius paukščius. 

Bioversija 2024 07 09 m7

„Dabar ypač daug žmonių lankosi prie vandens telkinių, pastebimos ir gulbės, prašoma kad praneštų žmonės tą situaciją, nes pagrindinis šaltinis tai yra laukiniai vandens paukščiai, su kurias liga gali patekti, bet šiai dienai kai spustelėjęs šaltukas, didžioji dalis paukščių laikytojų yra užsidarę paukščius į savo tvartus“, – sakė P. Bušauskas. 

Jis pabrėžia, kad siekiant apsaugoti paukščius, jie privalo būti laikomi uždarose patalpose ir nepatekti prie vandens telkinio. 

„Kauno protrūkio atveju laikytojas buvo pasidaręs šėryklą, buvo šalia vandens tvenkiniai ir ta šėrykla buvo laisvai pasiekiama tiek laukiniams paukščiams, tiek ir jo ūkyje laikomiems paukščiams“, – sakė tarnybos atstovas.

Sausio pradžioje didelio patogeniškumo paukščių gripas patvirtintas naminių paukščių ūkyje, kur laikyti 27 paukščiai. Tai pirmas Lietuvos istorijoje atvejis, kai gripas nustatytas naminių paukščių ūkyje.

Be to, Klaipėdos ir Raseinių rajonuose rastos nugaišusios keturios gulbės nebylės, užsikrėtusios paukščių gripu. Anksčiau laukinėms gulbėms virusas buvo nustatytas 2017 metais. 

Pernai dėl Europoje plintančio paukščių gripo viruso, pasireiškusio tiek laukiniams paukščiams, tiek ir naminių paukščių ūkiuose, teko nugaišinti beveik 9 mln. naminių paukščių. Pernai gripas nustatytas 16 Europos šalių, daugiausiai protrūkių kilo Vengrijoje. 

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos