Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Spaudos centras
Patvirtinta nauja programa bitininkystės sektoriui

Vilnius. Žemės ūkio ministerija informuoja, kad rugsėjo 10 d. žemės ūkio ministro įsakymu buvo patvirtinta nauja Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programa.

Naujos programos pagrindinis tikslas išlieka toks, kaip ir anksčiau – gerinti bitininkystės produktų gamybos ir prekybos jais sąlygas, užtikrinti bitininkystės sektoriaus tvarumą ir plėtrą.

Programoje numatyta skatinti ir remti informacijos bitininkams apie naujas bitininkystės ir bičių produktų perdirbimo technologijas skleidimą, jaunimo bitininkyste domėjimąsi, bičių sveikatingumo gerinimą, daug dėmesio skiriant varoatozės erkių plitimui naikinti, natūralių bičių ganyklų naudojimą, medaus kokybės tyrimų prieinamumą, aukštos veislės bičių motinų/bičių šeimų įsigijimo galimybes, tyrimų, susijusių su bitininkavimu ir jo specifika Lietuvoje, vykdymą, informacijos apie Lietuvos bitynų dydžius, gaminamą produkciją ir kt. rinkimą, pasenusio bitininkavimo inventoriaus atnaujinimą.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Programos tikslui įgyvendinti numatytos šios priemonės: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus ir bičių produktų fizinių ir cheminių savybių analizė, siekiant nustatyti jų kokybines savybes; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produktams skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos stebėsena; bitininkystės produktų kokybės gerinimas, siekiant didinti jų vertę rinkoje.

Programa bus įgyvendinama iš Lietuvos Respublikos biudžeto ir Europos žemės ūkio garantijų fondo lėšų.

2020 m. bitininkystės sektoriui skirta paramos suma sudaro 973 800 eurų.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos