Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Spaudos centras
Parlamentarai ragina kuo skubiau atsižvelgti į LVGA prašymą

Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai Rasa Petrauskienė ir Kazys Starkevičius pakartotinai kreipiasi į Vyriausybę ir Valstybės ekstremalių situacijų vadovą, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydami Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijai (LVGA) sudaryti galimybę savo lėšomis įsigyti būtinų apsaugos ir asmens higienos priemonių: vienkartinių kaukių, respiratorių, vienkartinių pirštinių, dezinfekcinio tirpalo, apsauginių akinių ir vienkartinių apsiaustų. Parlamentarai pirmą kartą šiuo klausimu kreipėsi dar prieš savaitę, tačiau atsakymo iki šiol nesulaukė.

Veterinarijos gydytojams, kurie atlieka būtinus tyrimus, rūpinasi gyvulių sveikata, kasdien važinėja po ūkius, greitai augant infekuotų COVID-19 asmenų skaičiui, užsikrėtimo rizika atitinkamai didėja. Todėl, anot parlamentarų, asociacija prisiėmė organizacinę naštą sutelkiant šio itin svarbaus ir plataus sektoriaus poreikius į vieną bendrą užsakymą ir prašo Vyriausybės pagalbos padedant įsigyti priemones už tą kainą, kuria perka Vyriausybė.

„Nuotoliniu būdu karvės neapsėklinsi ar į namus neparsiveši, todėl veterinarijos gydytojams kontaktas tarp žmonių neišvengiamas ir apsaugos priemonės yra būtinos. Šiuo metu itin svarbus uždavinys yra nenutrūkstamas maisto tiekimas. Vykdami į ūkius, skerdyklas veterinarijos gydytojai užtikrina, kad ūkininkai, maisto produktų gamybos įmonės galėtų realizuoti savo produkciją rinkoje, o visuomenė nenutrūkstamai būtų aprūpinta reikiamais maisto produktais. Apsaugos priemonių trūkumas stipriai padidina užsikrėtimo riziką, su kuria veterinarijos gydytojai susiduria rūpindamiesi mumis“, – teigė R. Petrauskienė.

Bioversija 22 08 31

Asociacija siekia apsaugos priemonėmis aprūpinti veterinarus, kurie aptarnauja visą Lietuvos pieno ir mėsos sektorių bei galvijų apsėklinimo sritį. Bendrai sudarytas užsakymas siekia net 200 tūkst. vnt. vienkartinių pirštinių, 10 tūkst. vnt. respiratorių, 50 tūkst. vnt. vienkartinių kaukių, 1000 vnt. apsauginių akinių. Planuojamo apsaugos priemonių užsakymo vertė –  daugiau nei 260 tūkst. Eur.

„Paskelbus apsaugos priemonių pirkimo organizavimą, į asociaciją kreipėsi ir paukštynai, ir skerdyklos, iš kurių maisto žaliava keliauja į perdirbimo įmones ir galiausiai pasiekia parduotuves bei mūsų visų šaldytuvus ir stalus. Reaguodami į Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos prašymą, jau prieš savaitę kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Valstybės ekstremalių situacijų vadovą A. Verygą, tačiau atsakymo ar veiksmų iki šiol nesulaukėme“, – teigė Kazys Starkevičius.

Primename, kad Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacija vienija per 2550 gydytojų: bendrosios praktikos veterinarijos, maisto kontrolės veterinarijos, valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei smulkiųjų gyvūnų praktikos veterinarijos.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija