Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Spaudos centras
Panaikinta mokėjimo įstaigos licencija

Vilnius. Lietuvos bankas už šiurkščius ir sisteminius įstatymų pažeidimus panaikino mokėjimo įstaigos UAB „Contabilita“ licenciją. Įstaiga nebegali teikti  mokėjimo paslaugų ir privalo grąžinti klientams pinigus.

„Mokėjimo įstaiga teikė paslaugas, kurių teikti neturėjo teisės. Įstatymai aiškiai nurodo takoskyrą tarp mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigų, tarp ribotos ir neribotos veiklos licencijos. Lietuvos bankas šiuo klausimu buvo paskelbęs ir atskirą poziciją. Įstaiga reikalavimus ir rekomendacijas ignoravo, taip darydama žalą visam sektoriui. Vertiname tai, kaip piktybinį pažeidimą ir sprendimas buvo griežtas. Ne kartą akcentavome, kad esame Fintech įmonėms palankus reguliuotojas, tačiau teisės aktų nesilaikymo ir piktnaudžiavimo mūsų pasitikėjimu netoleruosime“, – sako Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorė Jekaterina Govina.

Lietuvos bankas 2015 m. gruodžio viduryje UAB „Contabilita“ suteikė mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licenciją, leidusią jai Lietuvoje teikti pinigų perlaidos paslaugas. 2019 m. rudenį, kilus įtarimams, kad įstaiga siūlo paslaugas, galimai neatitinkančias turimos licencijos, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba kreipėsi į ją prašydama pateikti detalią informaciją apie vykdomą veiklą. Paaiškėjo, kad UAB „Contabilita“ nuo 2018 m. rugsėjo mėn. klientams atidarydavo mokėjimo sąskaitas, į kurias priimdavo lėšas be konkretaus mokėjimo nurodymo ir šios lėšos sąskaitose buvo laikomos neribotą laiką. Tokių paslaugų teikti įstaiga neturėjo teisės. Ir Europos Sąjungos, ir šalies teisės aktuose pinigų perlaidos sąvoka yra aiškiai apibrėžta – tai mokėjimo paslauga, kuri suteikiama neatidarant mokėjimo sąskaitos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Bendrovė taip pat klaidino klientus viešai* nurodydama, kad yra elektroninių pinigų įstaiga, nors turėjo tik mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licenciją. Turėdama leidimą paslaugas teikti tik Lietuvoje, bendrovė teikė jas ir kitose Europos Sąjungos valstybėse.

Taip bendrovė pažeidė Elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų bei Mokėjimo įstaigų įstatymus. Siekdamas aiškumo rinkos dalyviams, Lietuvos bankas dar 2016 m. vasario pabaigoje paskelbė poziciją, kurioje paaiškino skirtumus tarp elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų mokėjimo sąskaitų bei dėl mokėjimo sąskaitose laikomų lėšų. Elektroninių pinigų įstaigos licencija suteikia teisę teikti platesnį paslaugų spektrą nei mokėjimo įstaigos, o UAB „Contabilita“, apskritai galėjo teikti tik vieną Mokėjimų įstatyme nurodytų paslaugų – pinigų perlaidas.

Įvertinęs visas aplinkybes, Lietuvos bankas panaikino UAB „Contabilita“ mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licenciją. Tai reiškia, kad bendrovė nebeturi teisės teikti mokėjimo paslaugų, išskyrus atvejus, kai būtina atsiskaityti su esamais klientais. Ji privalo pašalinti klaidinančią informaciją apie tai, kad yra elektroninių pinigų įstaiga, viešai ir plačiai informuoti klientus apie panaikintą licenciją ir paskelbti, kaip grąžins lėšas klientams. Iki visiško atsiskaitymo UAB „Contabilita“ privalės nustatytu dažnumu informuoti Lietuvos banką apie lėšų grąžinimo klientams eigą.

* - interneto svetainėse multipay24.com, instantexecution.com, mywpn.com

LB inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos