Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Spaudos centras
NŽT išdavė jau daugiau kaip 11 tūkstančių sutikimų žemės ūkio paskirties žemei įsigyti

Nuo šių metų pradžios Nacionalinės žemės tarnybos teritoriniuose skyriuose buvo užregistruoti 11 862 fizinių ir juridinių asmenų prašymai dėl sutikimų žemės ūkio paskirties žemei įgyti išdavimo. Iš viso iki birželio 1 d. buvo išduoti 11 052 sutikimai. Tuo pačiu laikotarpiu 24 asmenims atsisakyta išduoti sutikimus, nes jų bendrai su susijusiais asmenimis turimas žemės plotas viršijo 500 ha, dar 103 asmenims sutikimai neišduoti dėl netiksliai užpildytų prašymų ar duomenų trūkumo.

Gegužės mėn. buvo registruoti 2 609 prašymai bei išduoti 2 625 sutikimai įsigyti žemės ūkio paskirties žemės. Aktyviausi buvo Vilniaus rajono, Klaipėdos rajono, Kauno rajono ir Panevėžio gyventojai. Vilniaus rajone išduota 155, Klaipėdos rajone – 100, Kauno rajone – 93 ir Panevėžyje – 93 sutikimai.

NŽT primena, kad pagal Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo 3 straipsnio 5 dalies redakciją, kuri įsigaliojo nuo 2018 m. gegužės 9 d., susijusiais asmenimis laikomi sutuoktiniai, taip pat tėvai (įtėviai) ir nepilnamečiai jų vaikai (įvaikiai), t. y. išskirtos dvi grupės susijusių asmenų – vieną grupę sudaro sutuoktiniai, o kitą grupę sudaro tėvai (įtėviai) ir jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai).

Bioversija 22 08 31

Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritoriniai skyriai, nagrinėdami fizinių asmenų prašymus išduoti sutikimą įsigyti žemės ūkio paskirties žemę, nustato, kiek nuosavos žemės turi:

1) pats besikreipiantis fizinis asmuo;

2) besikreipiančio asmens sutuoktinis;

3) besikreipiančio asmens nepilnamečiai vaikai (įvaikiai).                        

Kai žemės ūkio paskirties žemės pageidauja įsigyti nepilnametis asmuo, turi būti nustatoma, kiek žemės turi kiekvienas iš nepilnamečio asmens tėvų (įtėvių), net ir tuo atveju, kai nepilnamečio tėvai nėra sutuoktiniai ir gyvena skyrium.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija