Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Spaudos centras
NŽT auditą atliks keturių ministerijų ekspertai

Vilnius. Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) auditą atliks speciali auditorių grupė iš Žemės ūkio, Susisiekimo, Vidaus reikalų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų atstovų. Tokį pavedimą antradienį pasirašė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, pranešė ministerija. 

Ministerijos teigimu, toks precedento neturintis atvejis, kai įstaigos auditą atlieka jungtinė tarpinstitucinė vidaus auditorių grupė yra dėl to, kad po pirminio vidinio tyrimo paaiškėjo, jog NŽT neužtikrino, kad jai patikėti valstybinės žemės plotai būtų naudojami skaidriai ir teisingai.

Žemės ūkio ministerija kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kuri nustatė, jog ŽŪM ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojai, 2020-aisiais deklaravę pasėlius tiesioginėms išmokoms gauti, galėjo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi – ES išmokas gavo ir už deklaruotus valstybinės žemės plotus. 

Bioversija m7 2024 02 22

Birželį STT vertinimas parodė, kad 2020 metais 3607 ŽŪM ir jai pavaldžių organizacijų darbuotojai bei jų giminaičiai deklaravo pasėlius ES išmokoms gauti. Bendra parama šiems asmenims viršijo 20,5 mln. eurų . Daugiausia jų – 7,77 mln. eurų – gavo NŽT ir Nacionalinės mokėjimo agentūros darbuotojai bei jų giminaičiai.

Pasak ministerijos, Vidaus audito grupė peržiūrės NŽT administracinę struktūrą bei įvertins dokumentų skaitmenizavimo galimybes taip pat auditoriai tikrins, kaip vykdomos kitos su valstybinės žemės panaudojimu susijusios procedūros. 

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos