Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Spaudos centras
NMA kolektyvas meta kaltinimus Ministerijai
shutterstock.com nuotr.

Vilnius. NMA darbuotojai meta kaltinimus žemės ūkio ministerijai, kad ši savo veiksmais destabilizuoja padėtį Nacionalinėje mokėjimo agentūroje ir kelia grėsmę valstybei. NMA atstovai laišku kreipėsi į šalies prezidentą, Vyriausybės ir parlamento vadovus.

NMA profesinės sąjungos pirmininkės Beatos Naruševič-Sevruk ir Darbo tarybos pirmininkės Julijos Jevsejevienės išplatintame pranešime nurodoma, kad padėtį Agentūroje destabilizuoja ŽŪM pavedimai surinkti per trumpą laiką didelius kiekius informacijos, pavyzdžiui, per liepą–rugpjūtį, anot pranešimo, gauta 50 tokių pavedimų, tarp jų pavedimas surinkti duomenis iš 16 000 mokėjimo prašymų. Kad atliktų šiuos pavedimus, darbuotojai turi mesti savo tiesioginius darbus.

Antras destabilizuojantis veiksnys, anot pranešimo, – ŽŪM iniciatyva pradėti tarnybiniai tyrimai NMA darbuotojų atžvilgiu ir vienu metu vykdomas skirtingų NMA veiklos sričių auditas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Trečia, darbuotojų nerimą ir nuostabą sukėlė ministerijos pasiūlymas naikinti NMA direktoriaus pavaduotojo ir kanclerio pareigybes. Pranešime teigiama, kad panaikinus pareigybes didės kitų darbuotojų krūviai, kurie jau dabar siekia 130 procentų.

Kadangi ministerija siūlo keisti Agentūros struktūrą, NMA profesinės sąjungos ir Darbo tarybos vadovės perspėja, kad tokiu atveju bus sustabdyti visi šiuo metu paskelbti konkursai į laisvas darbo vietas (vyksta 30 konkursų bei 6 atrankos, artimiausiu metu planuojami dar 10 konkursų), o nauji konkursai po reorganizacijos galėtų įvykti ne anksčiau kaip po 3 mėnesių. Vadinasi, NMA ilgą laiką negalėtų priimti naujų specialistų ir tinkamai pasiruošti naujam 2023–2027 m. finansiniam laikotarpiui.

***

ŽŪM aiškinamajame rašte dėl NMA nuostatų pakeitimo nurodomos NMA kanclerio ir direktoriaus pavaduotojo pareigybių panaikinimo priežastys. NMA kanclerio pareigybė atsirado nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d., tačiau Agentūros direktorius iki šiol jo nepaskyrė.

Agentūros direktoriui laikinai negalint vykdyti funkcijų jas turėtų atlikti pavaduotojas. Anot ŽŪM, praktikoje žemės ūkio ministras dažnais atvejais privalėjo pavesti direktoriaus funkcijas vykdyti vienam ar kitam NMA struktūrinio padalinio vadovui, o ne Agentūros direktoriaus pavaduotojui, nes jis taip pat dėl įvairių priežasčių laikinai negalėdavo vykdyti savo funkcijų.

ŽŪM argumentuoja, kad Agentūros kanclerio ir direktoriaus pavaduotojo pareigybės yra perteklinės, todėl, taupydama valstybės biudžeto lėšas, siūlo jų atsisakyti.

***

NMA profesinės sąjungos ir Darbo tarybos kreipimesi prašoma imtis būtinų priemonių, kad būtų užtikrinta iki šiol buvusi efektyvi įstaigos veikla, ir pabrėžiama, kad bus imamasi visų teisėtų būdų ginti darbuotojų interesus.

***

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje dirba apie 750 darbuotojų. Šiemet NMA paliko 71 darbuotojas, priimti 52 nauji. Iš paskelbtų 122 konkursų 44 šiemet neįvyko, nes pretendentai neatvyko ar nebuvo norinčių juose dalyvauti.

Šaltinis: manoūkis.lt inf
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos