Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Spaudos centras
Netinkamomis sąlygomis laikyti gyvūnai Pasvalio rajone perduoti globėjams

Vilnius.Bendradarbiaujant kontroliuojančioms institucijoms – Pasvalio r. savivaldybės administracijos specialistams, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio r. policijos komisariato pareigūnams ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriams, Pasvalio rajone išgelbėti netinkamomis sąlygomis laikyti gyvūnai.

Vykdant Panevėžio apylinkės teismo nutartį, patikrintose patalpose rasti net 53 augintiniai – 39 katės ir 14 šunų, kurie perduoti laikiniesiems gyvūnų globėjams.

Į gyvenamąsias patalpas, kuriose buvo laikomi gyvūnai, pareigūnams patekti pavyko tik gavus Teismo leidimą. Patikrinimo metu konstatuota, kad gyvūnai laikyti visiškai netinkamomis sąlygomis, keliančiomis grėsmę jų sveikatai ir gerovei. Gyvūnai nesterilizuoti, todėl jų skaičius
nuolat didėjo.

Bioversija 22 02 02

Gyvūnai buvo nepakankamai šerti ir girdyti. Laikytoja kačių šėrimui net neturėjo pašaro, šunų šėrimui – šiek tiek. Laikymo sąlygos neatitiko net būtiniausių gyvūnų poreikių, jiems nesuteikta privaloma veterinarinė priežiūra: gyvūnai neskiepyti nuo pasiutligės, profilaktiškai jiems nesuduoti vaistai nuo vidaus ir išorės parazitų, sergantiems gyvūnams neteiktas veterinarinis gydymas, todėl kai kuriems grėsė žūtis.

Dalis kačių buvo užsikrėtusios parazitais, turėjo akivaizdžių odos, akių pažeidimų. Patikrinimo metu paimtas sunkiai sirgęs šuo, kuris jam teikiant būtinąją pagalbą veterinarijos klinikoje nugaišo.

Paimti gyvūnai Pasvalio r. savivaldybės administracijos atstovų laikinai globai buvo perduoti gyvūnų globos organizacijų atstovams.

VMVT specialistai pabrėžia, kad gyvūnų laikymas yra atsakinga veikla. Kaip ir šiuo atveju, gyvūnų „kaupimas“, neužtikrinant jų fiziologinių poreikių, nepakankamai šeriant, negydant, kai tai būtina, ir kiti veiksmai, galintys sukelti jiems skausmą, kančią ar net žūtį, priskiriami žiauriam elgesiui su gyvūnais.

VMVT inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos