Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Spaudos centras
Naujos galimybės skolintis pereinant prie tvarios žemdirbystės

Vilnius. Smulkaus ir vidutinio žemės ūkio verslo įmonės galės skolintis technikai, apyvartiniam kapitalui ir kitiems poreikiams pagal dekarbonizavimo programą.

Bendrovė „HeavyFinance“ formuoja 50 mln. Eur skolos kapitalo fondą, iš kurio bus teikiamos specializuotos paskolos smulkių ir vidutinio dydžio ūkių perėjimui prie tvarios žemdirbystės. Į šį fondą Europos investicijų fondas (EIF) investuos 20 mln. eurų ir atliks pagrindinio investuotojo vaidmenį, padėdamas pritraukti kitus viešojo ir privataus sektoriaus investuotojus, nurodoma EIF pranešime.

Paskolų tikslas – skatinti alternatyvias žemės dirbimo praktikas, kaip neariamoji žemdirbystė, kuri ūkininkams padeda pagerinti dirvožemio kokybę, sumažinti sintetinių trąšų bei kuro sąnaudas.

Bioversija 2024 04 15 m7

Šis projektas prisideda prie „HeavyFinance“ įsipareigojimo pašalinti 1 gigatoną CO2 emisijų iki 2050 metų. Fondas teiks paskolas ūkiams penkiose valstybėse: Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Portugalijoje ir Bulgarijoje.

„Smulkūs ir vidutinio dydžio verslai yra Europos ekonomikos pagrindas. Jie ne tik geba susidoroti su klimato kaitos keliamais iššūkiais, bet ir atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį kuriant tvaresnę ateitį. „InvestEU“ programos dėka, mes suteikiame finansavimą technikos atnaujinimui, apyvartiniam kapitalui ir kitiems poreikiams skatinant smulkaus ir vidutinio žemės ūkio verslo dekarbonizavimą. Tai paskatins sektoriaus augimą ir darbų kūrimą“, – sako Paolo‘as Gentiloni‘is, už ekonomiką atsakingas eurokomisaras.

Per bendrovės „HeavyFinance“ platformą jau suteikta daugiau nei 50 mln. Eur žemės ūkio paskolų 1700-ams ūkininkų pereiti prie tvaresnių žemdirbystės praktikų, modernizuoti techniką, dindinti apyvartinį kapitalą.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Parengta: pagal EIF pranešimą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos