


Vilnius. Vidutinis žemės našumo balas Lietuvoje yra 39,79, atlikęs tyrimus konstatavo Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC).
ŽŪDC Žemės tvarkymo ir geodezijos departamentas atnaujino dirvožemio erdvinių duomenų rinkinio „Dirv_DR10LT“ sluoksnius Vertinimas ir Vietovė, kurie apima visos Lietuvos teritorijos žemės ūkio naudmenas.
Žemės našumo balo skaičiavimas buvo atliekamas dviem etapais visoje Lietuvos teritorijoje. 2023 metų I-ąjį pusmetį žemės našumo balai ir vidutiniai žemės našumo balai kadastro vietovei, seniūnijai ir savivaldybei buvo nustatyti 31-oje šalies savivaldybėje, o 2023 m. II-ąjį pusmetį – 29-iose savivaldybėse.
Duomenys paskelbti Žemės išteklių stebėsenos informacinės sistemos (ŽISIS) portale Žemės išteklių stebėsenos informacinė sistema.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Seimas pakeitė poveikio aplinkai vertinimo tvarką
2025-06-05 -
Lietuviai atidarė sėklų gamyklą Latvijoje
2025-06-04 -
Seimas imasi kurti milijardinį Kelių fondą
2025-06-03
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Rusijos „Rostselmash“: po svaiginančio pakilimo – kritimas į bedugnę
2025-05-23 -
Jau 25 metus prie traktoriaus vairo
2025-05-27
(0)