Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
Marijampolėje ketinama auginti maistines lervas
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Europinį maisto saugos tarnybos leidimą gavusi Lietuvos kapitalo įmonė Marijampolėje stato naują gamyklą, kurioje augins maistines vabzdžių lervas ir iš jų gamins maistui skirtą produkciją. Beveik visą produkciją įmonė planuoja eksportuoti.

Įmonės „Divaks“ vadovas Kęstutis Lipnickas BNS nenorėjo komentuoti planuojamų investicijų, tačiau teigė, jog gamykla turėtų pradėti veiklą 2024 m. viduryje, planuojama, kad joje dirbs  apie 100 žmonių. Anot jo, geopolitinės situacijos neapibrėžtumas turi įtakos tiek statybos, tiek žaliavų kainoms. 

„Šiuo metu Vilniuje, buvusioje Kuro aparatūros teritorijoje, turime nedidelį pilotinį fabriką: auginimą ir gamybą po vienu stogu. Tas bandomąsias produkcijos partijas kol kas tiekiame kaip pavyzdžius potencialiems klientams, o parduodame tik minimalius kiekius“, – sakė įmonės vadovas.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Mūsų verslo koncepcija yra verslas-verslui, esame ingredientų tiekėjai mėsos pakaitalų gamintojams, sportininkams papildus – proteinus kuriančioms kompanijoms, taip pat įmonėms, kurios mūsų vabalų mėsą, o tiksliau, sausus miltus naudoja įvairių užkandžių, makaronų gamybai“, – pridūrė K. Lipnickas.

Pasak įmonės vadovo, nors iš pirmo žvilgsnio vabzdžių valgymas vis dar atrodo egzotika, jų baltymai maistui – pasaulyje vis labiau įsitvirtinanti ir sparčiai auganti pramonės kryptis.

Pasak K. Lipnicko, gamykloje bus auginami vabzdžiai didieji milčiai, kurie yra visavertis baltymų šaltinis, turintis visų būtinų aminorūgščių, vitaminų ir mineralų, ir gali būti naudojamas kaip mėsos alternatyva, sporto mitybai, užkandžiams ir konditerijos gaminiams.

Be to, vabzdžiai bus maitinami šalutiniais gamybos produktais, jiems auginti reikia mažai vandens, o paliekamas CO2 pėdsakas taip pat yra itin mažas.

„Paprasčiau kalbant, mes auginsime vabzdžius, juos vėliau džiovinsime, perdirbsime, o užsakovams pateiksime į miltus panašią sausą supakuotą medžiagą“, – aiškino „Divaks“ vadovas.

Verslininko teigimu, kol kas 95 proc. produkcijos numatyta eksportuoti, daugiausia į Europos šalis, todėl ir Marijampolės LEZ gamyklos ir logistikos centrui buvo pasirinkta neatsitiktinai: „Tiesiog iš čia patogiausia ir efektyviausia kroviniais automobiliais gilyn į Europą vežti mūsų produkciją.“

Anot įmonės vadovo, dabar trejus metus veikiančioje bendrovėje dirba 11 žmonių.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos