Basf m1 2024 06 14
Spaudos centras
„Lietuvos veislininkystės“ veikla sutelkiama Šiauliuose
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Ištyrus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos veislininkystė“ veiklą ir paaiškėjus, kad bendrovė veikia neūkiškai, keičiamas jos valdymas: pagrindinė įmonės veikla sutelkiama Šiauliuose.

Marijampolės skyriuje atsisakoma perteklinių ir nuostolingų augalininkystės, gyvulininkystės ir apskaitos funkcijų, pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

„Šie pokyčiai pagerins įmonės valdymą, o bendrovės veikla taps efektyvesnė. Štai pernai Marijampolės padalinys įmonei sugeneravo daugiau kaip 130 tūkst. Eur nuostolių, kai visa bendrovė uždirbo 96,3 tūkst. grynojo pelno“, – teigia Ministerija.

Bioversija 2024 04 26 m7

Aukštesnės veislinės vertės buliai bus perkelti iš Marijampolės ir auginami Šiauliuose, o visa kuilių sperma įvežama iš užsienio. Marijampolės skyrius ir toliau veiks bei regiono ūkiams tieks genetinius išteklius – bulių ir kuilių spermą.

Anot ŽŪM, bus sprendžiama, kokiai veiklai būtų galima pritaikyti įmonės pastatus ir infrastruktūrą Marijampolėje, tačiau nuspręsta, kad pastatai parduodami nebus.

Pasak „Lietuvos veislininkystės“ vadovo Audriaus Karnišausko, Marijampolėje vykdoma apskaita, darbo organizavimas, naudojamos galvijų auginimo technologijos yra pasenusios, abejonių kelia veiklos skaidrumas.

„Pavyzdžiui, užuot veisęs bulius sėklinimui ir prekybai jų sperma, Marijampolės padalinys taip pat augina bulius mėsai, neva taip siekiama sumažinti įmonės nuostolius ir suteikti darbuotojams darbo. Atlikus gilesnę analizę tapo akivaizdu, kad efektas priešingas. Didžioji dalis veislei auginamų bulių yra mažos veislinės vertės, tad veislei nėra tinkami“, – pranešime sakė A. Karnišauskas.

Pasak jo, per patikrinimus nustatyta, kad įmonės teritorijoje tame pačiame pastate supilti ir laikomi ne tik įmonės, bet ir vieno įmonės darbuotojo asmeniniai grūdai, teritorijoje taip pat rasta skyriui nepriklausančios įvairios technikos. 

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos