Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Spaudos centras
Lietuvos ir Suomijos įmonės iš danų įsigijo 186 MW vėjo parkų

Vilnius. „Lords LB Asset Management“ valdoma investicijų bendrovė „Atsinaujinančios energetikos investicijos“ kartu su Suomijos „Taaleri Energia“ valdomu fondu iš Danijos kompanijos „European Energy“ įsigijo 186 megavatų (MW) galios vystomus vėjų parkus Anykščių, Jonavos ir Rokiškio apylinkėse.

Pasak „Lords LB“ įmonės, tai yra didžiausias sandoris Baltijos šalių atsinaujinančioje energetikoje ir reikšminga investicija jos portfelyje.

„Manome, kad bendros mūsų ir „Taaleri Energia“ investicijos bus reikšminga varomoji jėga plėtojant atsinaujinančios energijos pajėgumus regione“, – pranešime sakė „Atsinaujinančios energetikos investicijos“ vadovas Tomas Milašauskas.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Taaleri Energia“ vykdomasis direktorius Kai Rintala (Kajus Rintala) teigia, kad tai yra dešimta fondo „Taaleri SolarWind II“ investicija ir pirma Lietuvoje.

„Mūsų bendradarbiavimas su „Lords LB Asset Management“ atveria kelią tolimesnėms investicijoms Baltijos šalyse, todėl mes tikimės toliau plėtoti šią partnerystę“, – teigia K. Rintala. 

Pirmosios jėgainės pradės veikti dar šiemet, o visų parkų statybas planuojama baigti iki 2022 pabaigos. Juose bus įrengtos 34 „General Electric“ turbinos, kurių kiekvienos galia sieks 5,5 MW.

Parkai per metus pagamins apie 560 GWh elektros, kurios užteks aprūpinti iki 270 tūkst. namų ūkių.

Parkus stato „European Energy“, kuri taip pat teiks techninio bei komercinio valdymo paslaugas. „General Electric“, su kuria yra pasirašytas 30 metų kontraktas, rūpinsis technine turbinų priežiūra.

Be to, su energijos prekybos įmone „Axpo“ pasirašyta 10 metų trukmės elektros pardavimo sutartis (PPA), o finansavimą suteikė Danijos investicijų valdymo įmonė „AIP Management“, tiesiogiai investuojanti į energetikos ir infrastruktūros sektorių Europoje ir JAV.

Informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė „Atsinaujinančios energetikos investicijos“ valdo 68,1 MW galios saulės parkus Lietuvoje ir Lenkijoje bei 370 MW galios atsinaujinančiosios energijos plėtros projektų portfelį Lenkijoje ir Baltijos šalyse.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos