Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Spaudos centras
Lietuvos bankas: „Agrokoncernas“ įstatymų nepažeidė

Bendrovė „Agrokoncernas" gavo Lietuvos banko Priežiūros tarnybos atsakymą dėl vykdomos skolinimosi veiklos, kuriame teigiama, kad bendrovė, taikydama atidėtų mokėjimų sutartis, įstatymų nepažeidė.

Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktoriaus Vytauto Valvonio pasirašytame rašte nurodoma, jog buvo įvertinta UAB „Agrokoncernas" vykdoma skolinimosi veikla ir jos  atitiktis Vartojimo kredito ir Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymų reikalavimams.

Pagal Vartojamojo kredito įstatymą bei Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymą, vartojamojo kredito ar kredito, užtikrinamo nekilnojamojo turto hipoteka, gavėjas gali būti tik fizinis asmuo, kuris sudaro kredito sutartį asmeninėms, šeimos, namų ūkio, bet ne verslo ar profesinėms reikmėms. Pagal Ūkininko ūkio įstatyme pateikiamą apibrėžimą ir kitus teisės aktus laikytina, kad ūkininkas, imantis paskolą ūkio reikmėms, vykdo profesinę veiklą, todėl nepatenka nei į vartojimo kredito gavėjo, nei į kredito gavėjo sampratas.

Bioversija 22 02 02

„Nėra pagrindo teigti, kad „Agrokoncerno" sudaromos pirkimo-pardavimo, atidėto mokėjimo ar kitoms įsiskolinimo mokėjimo sutartims turėtų būti taikomos Vartojamojo kredito įstatymo ar  Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo nuostatos," - rašoma Lietuvos banko Priežiūros tarnybos rašte „Agrokoncernui".

„Agrokoncernas" dirba pagal Lietuvos įstatymus, kilus klausimams konsultuojasi su atsakingomis valstybės institucijomis. Tokių normų bendrovės laikysis ir toliau, puoselėdamos atsakingo verslo principus", - sako „Agrokoncerno" vadovas Edgaras Šakys.

Lietuvos bankas pateiktas išvadas padarė išanalizavęs „Agrokoncerno" Lietuvos bankui pateiktas sudarytų pirkimo-pardavimo sutarčių kopijas. Pirkimo-pardavimo sutartyse yra aiškiai nurodyta, kad prekes pirkėjai įsigyja žemės ūkio produkcijos gamybai. Rašte pažymima, kad „Agrokoncernas" laiku ir tinkamai pateikė Lietuvos bankui visą prašomą informaciją.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos